Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2013, 11:40

autor: Sarge

Dzisiaj o godzinie 19:00 premiera gry Brutal Legend na Steamie

Po ponad trzech latach od premiery konsolowych wersji, dzisiaj o godzinie 19:00 gra Brutal Legend zostanie odblokowana w serwisie Steam. Pecetowi gracze wreszcie doczekali się premiery tej dość nietypowej produkcji studia Double Fine (Psychonauts, Costume Quest, Stacking, The Cave).

Dzisiaj o godzinie 19:00 w serwisie cyfrowej dystrybucji Steam oficjalnie zadebiutuje gra Brutal Legend w angielskiej wersji językowej. Szalona produkcja studia Double Fine w październiku 2009 roku miała swoją premierę na PlayStation 3 oraz Xboksie 360, a dopiero od dzisiaj będą mogli ją sprawdzić pecetowcy.

Standardowa cena Brutal Legend na Steamie została ustalona na poziomie 18,99 euro (ok. 79 złotych), ale obecnie tytuł znajduje się w promocji (25% zniżki) i można go nabyć za 14,24 euro (ok. 59 złotych). Jeśli zrobicie to do godziny 19:00, to dostaniecie dodatkowo dwa przedmioty do wykorzystania w grze Team Fortress 2 oraz dostęp do beta testów trybu multiplayera. Ten ostatni w chwili obecnej jest mało atrakcyjny, jako że za kilka godzin w rozgrywkach sieciowych będzie można wziąć udział już w pełnej wersji.

Brutal Legend potrafi bawić także swoim specyficznym humorem - Dzisiaj o godzinie 19:00 premiera gry Brutal Legend na Steamie - wiadomość - 2013-02-26
Brutal Legend potrafi bawić także swoim specyficznym humorem

Tim Schafer (szef studia Double Fine) wypowiedział się w wywiadzie dla serwisu Rock, Paper, Shotgun na temat pecetowej edycji Brutal Legend. Z jego słów wynika, że gracze nie powinni liczyć na nową zawartość w kampanii dla jednego gracza w stosunku do wersji konsolowych. Wymagałoby to bowiem przeznaczenia dodatkowych środków finansowych, których deweloper nie posiada. Bardziej prawdopodobne jest za to wzbogacenie trybu multiplayer, choć żadnych szczegółów nie zdradzono.

Brutal Legend to dość nietypowa gra akcji, w której gracze wcielają się w Eddiego Riggsa, zajmującego się techniczną stroną koncertów heavy metalowych. Na skutek pewnych wydarzeń główny bohater zostaje przeniesiony przez przeklętego demona do dziwnego świata, w którym heavy metal miał się narodzić. Problem w tym, że wspomniana kraina stała się siedliskiem demonów, a Eddie jako nowo ochrzczony bóg metalu musi ją oczyścić z wszelkiego zła. Choć w trakcie zabawy zajmujemy się głównie eliminacją kolejnych potworów, przemierzaniem otwartego świata i wypełnianiem różnorodnych misji, to w grze pojawiły się też elementy charakterystyczne dla strategii czasu rzeczywistego.

TWOIM ZDANIEM

Ma dla Ciebie znaczenie, że Brutal Legend wychodzi na PC?

Owszem bo chciałem w to zagrać już dawno.
53,8%
Teraz już ta gra mnie kompletnie nie interesuje.
27,8%
Czekałem tak długo, że poczekam aż będzie za grosze.
18,4%
Zobacz inne ankiety