Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4SwitchXONE
Okładka Black Skylands (PC)

Black Skylands

Przygodowa gra akcji top-down z otwartym światem i elementami RPG. W Black Skylands przemierzamy rozległą mapę pieszo lub na pokładzie statku powietrznego i strzelamy do hord potworów, próbując przywrócić dawny ład na Ziemi, która uległa rozbiciu na dryfujące wyspy.

Akcji | fantasy | sandbox | elementy RPG | 2D | top-down | indie | statki powietrzne | przygodowe gry akcji

Okładka Black Skylands (PC)

data premiery gry:

Black Skylands jest przygodową grą akcji z elementami RPG. Produkcja stanowi debiutancki projekt niezależnego rosyjskiego studia Hungry Couch Games, którego siedziba mieści się w Moskwie, a jej wydaniem zajęła się firma tinyBuild.

Fabuła

Black Skylands zabiera nas w podróż do fantastycznego uniwersum, w którym Ziemia składa się z tysięcy małych wysp dryfujących w powietrzu. Ludzie cieszyli się wolnością, dopóki na horyzoncie nie pojawiły się zagrożenia w postaci tajemniczego Roju oraz bandytów siejących spustoszenie wszędzie, gdzie się pojawią. Po tym jak ci drudzy najechali dom głównego bohatera, ten poprzysiągł na nich zemstę. Dodatkowo na jego barkach spoczęło dotarcie do gniazda Roju i zniszczenie go, nim zdoła na dobre rozpanoszyć się po świecie.

Mechanika

W Black Skylands akcję ukazano w widoku top-down. Autorzy oddają nam do dyspozycji rozległy otwarty świat, na który składa się ponad dwadzieścia wysp zróżnicowanych pod kątem występujących na nich biomów. Odwiedzamy więc zaśnieżone lądy, gęste lasy, rolnicze osady i farmy czy wreszcie rozmaite miasta. Świat gry przemierzamy na piechotę, co usprawnia możliwość korzystania z plecaka odrzutowego, a także na pokładzie statków powietrznych.

Motorem gry są zadania popychające akcję do przodu. W ich realizacji przeszkadzają nam oponenci, z którymi rozprawiamy się, robiąc użytek z dzierżonej przez bohatera broni palnej lub ciężkiego arsenału znajdującego się na pokładzie statku. W miarę postępów zwiększamy potencjał bojowy protagonisty, odblokowując rozmaite ulepszenia do statków i poszczególnych narzędzi mordu, a także zdobywając artefakty zapewniające nam specjalne umiejętności; te ostatnie przydają się zwłaszcza podczas starć z potężnymi bossami.

W przerwach od walki o przywrócenie na świecie ładu i porządku możemy natomiast oddać się odbudowie rodzinnego domu herosa, do czego wykorzystujemy pozyskiwane po drodze surowce.

Kwestie techniczne

Black Skylands posiada barwną grafikę wykonaną w technice pixel art. Choć na pierwszy rzut oka gra wygląda niczym tytuł z epoki szesnastu bitów, jej warstwę wizualną wzbogacono o szereg współczesnych rozwiązań, na czele z cyklem dnia i nocy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Black Skylands

Wymagania wiekowe Black Skylands

12+

Wymagania sprzętowe Black Skylands

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz / AMD Athlon 64 X2 6000+ 3.0 GHz, 3 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 9600 GT / Radeon HD 3870 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7

PC
PS4
XONE
Switch