Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1
Okładka G-Police: Weapons of Justice (PS1)
OkładkaG-Police: Weapons of Justice (PS1)

G-Police: Weapons of Justice PS1

Wydana ekskluzywnie na PlayStation 1 trójwymiarowa gra akcji, w której posiadacze konsoli wcielają się w pilota futurystycznych pojazdów i strzegą porządku w kosmicznej kolonii. Produkcja rozwija elementy wydanego dwa lata wcześniej oryginału, dodając m.in. nowe maszyny bojowe.

Akcji | science fiction | kosmiczne | policyjne | statki powietrzne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

G-Police: Weapons of Justice Premiera PS1

31sierpnia1999

producent: Psygnosis wydawca: Psygnosis

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do G-Police: Weapons of Justice

Grand Theft Auto

Vigilante 8

Ghost in the Shell

Opracowana przez Psygnosis G-Police: Weapons of Justice jest trójwymiarową grą akcji, w której posiadacze konsoli wykonują rozmaite misje za sterami futurystycznych pojazdów bojowych. Tytuł jest kontynuacją hitu z 1997 roku, opowiada dalszy ciąg historii policjanta Slatera i wnosi kilka nowości do sprawdzonej mechaniki.

Fabuła

Świat przyszłości. Jeden z księżyców Jowisza, Callisto, został skolonizowany przez ludzi. Pilot Jeff Slater jest już weteranem strzegących porządku oddziałów G-Police. Jednostka ma coraz większe kłopoty z agresywnymi członkami miejscowego gangu. Na pomoc jej zostają więc wysłani komandosi z United Earth Marine Corps. Początkowo współpraca obu grup układa się znakomicie. Niespodziewanie jednak dowodzeni przez komandora Grice‘a wojskowi zwracają się przeciwko G-Police. Slater i jego koledzy muszą stawić im czoła i powstrzymać zdrajców przed realizacją planu, który zagraża nie tylko życiu kolonistów, ale też mieszkańców Ziemi. Przedstawiona w grze historia stanowi dalszy ciąg opowieści zaprezentowanej w pierwszej odsłonie gry.

Mechanika

Podobnie jak w oryginale, w G-Police: Weapons of Justice gracze przejmują kontrolę nad maszynami bojowymi. Kamera może pokazywać akcję z kilku perspektyw, zarówno z kokpitu, jak i zza danego pojazdu. Twórcy przygotowali trzydzieści różnorodnych misji do wykonania, w trakcie których posiadacze PS1 muszą patrolować wybrane rejony, niszczyć wskazane cele, chronić konwoje czy przewozić ładunki. W niektórych z nich towarzyszą im kompani, którym można wydawać proste rozkazy.

Podstawowym elementem, który wyróżnia sequel od poprzedniczki jest liczba dostępnych pojazdów. Obok znanych już fanom oryginału futurystycznych śmigłowców bojowych, do walki z wrogami gracze ruszyć teraz mogą także za sterami uzbrojonego samochodu czy dwunożnego robota. Każda z maszyn ma dedykowane sobie misje i uzbrojenie. W sumie producenci ze studia Psygnosis przygotowali aż trzydzieści pięć typów broni, w tym kilka rodzajów rakiet, bomb, karabinów i działek plazmowych. Obok głównych zadań gracze mogą wykonywać też misje poboczne. Pomyślne ukończenie każdej z nich odblokowuje rozmaite bonusy, jak artworki z gry.

Kwestie techniczne

G-Police: Weapons of Justice utrzymane jest w futurystycznej stylistyce, która może budzić skojarzenia z popularnymi filmami science-fiction, jak Łowca androidów czy Mroczne miasto. Tło fabularne i klimat gry budują wstawki na silniku gry, a także efektowne przerywniki filmowe.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe G-Police: Weapons of Justice: 12+