Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4
Okładka Bow to Blood (PS4)

Bow to Blood PS4

Gra akcji z elementami symulacyjnymi, w której zasiadamy na mostku kapitańskim powietrznego okrętu i bierzemy udział w zmaganiach na arenie.

Akcji | FPP | statki powietrzne | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna | elementy symulacyjne | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Bow to Blood (PS4)

producent: Tribetoy

wydawca: Tribetoy

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

28sierpnia2018

28sierpnia2018

PSN

Bow to Blood jest grą akcji wzbogaconą o elementy zaczerpnięte z symulatorów, za której opracowaniem stoi studio Tribetoy. Produkcja powstała z myślą o platformie PS4.

Fabula

Bow to Blood przenosi graczy do uniwersum science fiction, w którym popularną formą rozgrywki są pojedynki statków powietrznych, toczone na specjalnie przygotowanych arenach. Gracz wciela się w kapitana jednego z takich okrętów i stopniowo pnie się po szczeblach gladiatorskiej kariery.

Mechanika

W wydanym na platformie PS4 Bow to Blood akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). W trakcie zabawy zasiadamy na mostku kapitańskim i sprawujemy bezpośrednią kontrolę nad oddanym w nasze ręce galeonem – naszym łącznikiem z okrętem jest panel kontrolny, przy pomocy którego sterujemy statkiem oraz zarządzamy energią, przenosząc ją do poszczególnych systemów (mowa o silnikach, tarczach, uzbrojeniu oraz rozmaitych sensorach). Poza tym dowodzimy załogą dronów, które możemy oddelegować do walki z pomniejszymi adwersarzami lub odesłać do obsługi poszczególnych elementów statku.

W toku zmagań bierzemy udział w generowanych losowo potyczkach opierających się na zróżnicowanych zasadach; oprócz walki na śmierć i życie (tak z innymi okrętami, jak i z falami adwersarzy oraz przerośniętymi bossami) można spróbować swoich sił między innymi w dynamicznych wyścigach. O zwycięstwo w walczą również inni kapitanowie, z których każdego obdarzono indywidualną osobowością i motywacją. Tych nie musimy z góry traktować jako konkurentów – w zależności od potrzeb możemy zawierać z nimi sojusze i dzielić się swoimi zdobyczami… lub nie, zdradzając swoich sprzymierzeńców w ostatniej chwili i zgarniając cały łup dla siebie.

Oczywiście nie jesteśmy przy tym bezbronni, gdyż na pokładzie naszego galeonu zainstalowano różnorodny arsenał pokroju armat zamontowanych po bokach i działa laserowego umieszczonego na dziobie; jego dopełnieniem jest pistolet, przy pomocy którego własnoręcznie możemy uporać się z mniej groźnymi adwersarzami. Wachlarz narzędzi mordu powiększamy w miarę postępów w rozgrywce; odnosząc kolejne zwycięstwa, nie tylko zapewniamy sobie uznanie publiczności, lecz także zdobywamy cenne nagrody oraz przykuwamy uwagę sponsorów gotowych do udzielenia wsparcia finansowego obiecującym zawodnikom.

Kwestie techniczne

Bow to Blood posiada trójwymiarową grafikę utrzymaną w bogatej kolorystyce i ciekawej stylistyce budzącej skojarzenia z powieściami science fiction z lat siedemdziesiątych XX wieku. Produkcja wymaga do działania gogli rzeczywistości wirtualnej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Bow to Blood

Klasyfikacja PEGI Bow to Blood

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.