Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 października 2013, 12:43

autor: Sarge

Path of Exile dzisiaj wieczorem zadebiutuje w pełnej wersji

Dzisiaj będzie miała miejsce oficjalna premiera pełnej wersji gry Path of Exile. Studio Grinding Gear Games udostępni aktualizację 1.0 o godzinie 19:00. Jest to tytuł free to play, a więc zabawę można rozpocząć zupełnie za darmo.

Dzisiaj o godzinie 19:00 studio Grinding Gear Games wypuści pełną wersję gry Path of Exile. Produkcja jest określana jako darmowa alternatywa dla Diablo III, którą do tej pory można było sprawdzać w ramach otwartych beta testów.

Jeśli sami chcecie rozpocząć zabawę, powinniście najpierw zarejestrować się na oficjalnej stronie internetowej. Grę można cały czas testować, a o godzinie 19:00 doczekamy się aktualizacji 1.0. Nie jest to tylko symboliczny patch, bo wprowadzi on do omawianego tytułu sporo nowej zawartości (szczegółowe informacje znajdują się pod tym adresem). Dla dotychczasowych beta testerów jest to więc idealna okazja, żeby powrócić do zabawy i sprawdzić zmiany.

Path of Exile to gra często określana jako darmowa alternatywa dla Diablo III - Path of Exile dzisiaj wieczorem zadebiutuje w pełnej wersji - wiadomość - 2013-10-23
Path of Exile to gra często określana jako darmowa alternatywa dla Diablo III

Przede wszystkim pełna wersja gry Path of Exile przyniesie ze sobą kolejną klasę postaci. Scion to córka skorumpowanych możnych tego świata i jednocześnie najbardziej uniwersalna bohaterka Path of Exile. Ma ona wyrównane możliwości we wszystkich trzech głównych atrybutach – sile, zręczności i inteligencji. Dzięki temu rozwój tej postaci może pójść tak naprawdę w każdym kierunku, jednak brakuje jej konkretnej specjalizacji. Warto dodać, że Scion to klasa postaci odblokowywana dopiero po ukończeniu Path of Exile na normalnym poziomie trudności.

Wśród pozostałych nowości można wymienić m.in. pełne wsparcie dla gildii, integrację z usługą Steam, trzy kolejne tryby PvP (Dueling, Tournament, Capture the Flag), więcej umiejętności, lokacji i potworów, a także niedostępny wcześniej rodzaj gemów (Trigger Gems). Twórcy zapowiadają, że będą cały czas wspierać swoją produkcję i co dwa tygodnie możemy spodziewać się kolejnych aktualizacji wprowadzających coś ciekawego.

Path of Exile to sieciowa gra RPG akcji z gatunku hack’n’slash, rozgrywająca się w mrocznym świecie fantasy. Produkcja została stworzona przez studio Grinding Gear Games i oparto ją na modelu free to play z systemem opcjonalnych mikropłatności. Tytuł jest dostępny wyłącznie na PC.