Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 3 października 2014, 10:22

autor: Adrian Werner

Hellraid: The Escape – polska gra logiczna trafiła na Androida

Na usłudze Google Play zadebiutowała gra logiczna Hellraid: The Escape. Projekt opracowało będące częścią polskiej firmy Techland studio Shortbreak.

Niecałe trzy miesiące po debiucie na iOS doczekaliśmy się androidowej premiery Hellraid: The Escape, czyli udanej polskiej gry logicznej, stanowiącej produkcję poboczną w stosunku do zmierzającego na pecety i konsole Hellraid.

Hellraid: The Escape to gra należąca do kategorii premium. Jej cena wynosi 10 złotych i za tę kwotę otrzymujemy pełną zawartość, a aplikacja nie przewiduje żadnych, nawet opcjonalnych, mikropłatności.

W grze wcielamy się w zamordowanego nieszczęśnika, któremu nie jest dane udać się w zaświaty na wieczny spoczynek. Zamiast tego jego dusza zostaje uwięziona przez złego czarnoksiężnika w ponurym lochu, gdzie ma być torturowana przez całą wieczność. Gracze muszą znaleźć sposób ucieczki z tego przeklętego miejsca i przy okazji spróbować powstrzymać inwazję demonów na świat śmiertelników.

Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej, a naszą jedyną bronią jest intelekt. Zabawa polega głównie na eksplorowaniu lokacji i rozwiązywaniu zagadek. Rozgrywką rządzi realistyczny silnik fizyczny i większość łamigłówek wymaga sprytnego wykorzystywania tego faktu. Ponadto bohater jest słaby fizycznie i w starciu z patrolującymi więzienie demonami nie ma żadnych szans, więc zabicie potworów zawsze wymaga takiej manipulacji otoczeniem, aby stało się ono śmiercionośne dla nieprzyjaciół.

Poza ciekawymi zagadkami mocną stroną Hellraid: The Escape jest oprawa graficzna opracowana oparciu o technologię Unreal Engine 3. Lochy i modele postaci ociekają detalami, a ciekawe efekty oświetlenia podkreślają ponurą atmosferę. Warto dodać na koniec, że grę opracowało studio Shortbreak, będące oddziałem firmy Techland zajmującym się produkcją tytułów mobilnych.