Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 października 2014, 10:32

autor: Góral

Forza Horizon 2 wjeżdża na polski rynek

Najnowsza gra wyścigowa ze stajni firmy Microsoft, Forza Horizon 2, wjechała dziś na polski rynek w wersji na konsole Xbox One i Xbox 360. Edycja na pierwsze z wymienionych urządzeń zebrała znakomite oceny w mediach, będąc jedną z najbardziej zachwalanych produkcji bieżącego roku.

Wyczekiwana przez miłośników gier wyścigowych Forza Horizon 2 na konsole Xbox One i Xbox 360 debiutuje dziś w Polsce. Produkcję kupicie w większości rodzimych sklepów w pełnej polskiej wersji językowej. Tytuł okazał się jednym z najwyżej ocenianych projektów bieżącego roku (wersja na najnowszy sprzęt koncernu Microsoft) i jest zachwalany przez większość światowych mediów. Serwis Metacritic nie dla wszystkich jest wyznacznikiem jakości, ale warto wspomnieć, że średnia ocen gry Forza Horizon 2 na podstawie 62 recenzji wynosi tam 86 punktów. Poniżej znajdziecie zestawienie kilku wybranych opinii, a pisząc w skrócie, recenzenci zachwalają m.in. świetną oprawę graficzną, system pogodowy, znakomity model jazdy, czy też otwarty świat gry wypełniony rozmaitą aktywnością, niepozwalającą się nudzić.

Wybrane oceny światowych mediów:

W grze Forza Horizon 2 dostępnych jest ponad 200 samochodów. - Forza Horizon 2 wjeżdża na polski rynek - wiadomość - 2014-10-03
W grze Forza Horizon 2 dostępnych jest ponad 200 samochodów.

Także u nas Forza Horizon 2 otrzymała bardzo wysoką ocenę. Oprócz wspomnianych wcześniej zalet, g40st pochwalił także udaną polską wersję językową, a przyczepił się właściwie tylko do czasami dziwnie zachowującej się sztucznej inteligencji. Swój tekst podsumował tymi oto słowami:

„Na dzień dzisiejszy jest to tytuł nieposiadający realnego rywala wśród zręcznościowych wyścigów.”

Krótko pisząc, dla posiadaczy Xboksa One Forza Horizon 2 jest zakupem obowiązkowym.

Forza Horizon 2 na Xboksa 360, stworzona przez zespół Sumo Digital, różni się nieco od wersji na Xboksa One. Gra działa w oparciu o technologię z „jedynki”, w związku z czym posiada gorszą oprawę graficzną, nie znajdziemy w niej dynamicznie zmieniających się warunków pogodowych, niektórych modeli samochodów oraz systemu Drivatarów.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Forza Horizon 2

Forza Horizon 2