Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka Battleheart (AND)
OkładkaBattleheart (AND)

Battleheart

Turowa gra RPG stworzona z myślą o urządzeniach mobilnych. Podczas przygody trafiamy do fantastycznego świata, któremu zagrażają złe moce. Kontrolując kilku śmiałków, musimy powstrzymać inwazję potworów.

RPG | fantasy | hack'and'slash | elementy strategiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Battleheart Premiera

1lut2011

iOS

14lip2011

AND

Gry podobne do Battleheart

Magicka: Wizards of the Square Tablet

Battleheart to udana gra RPG z elementami strategii, przeznaczona na platformę AND i iOS. Produkcja została stworzona przez studio Mika Mobile, znane z takich tytułów jak Zombieville USA, OMG Pirates! oraz wydanej w 2014 roku kontynuacji opisywanej pozycji, zatytułowanej Battleheart Legacy.

Fabuła

Linia fabularna Battleheart została zrealizowana w tradycyjnej dla gatunku konwencji. Gracze trafiają więc do fantastycznego świata, któremu zagrażają złe moce. Kontrolując kilku śmiałków, musimy powstrzymać inwazję potworów.

Mechanika

Battleheart na platformę AND i iOS to gra RPG od początku tworzona z myślą o urządzeniach mobilnych. W związku z tym deweloperzy pozbyli się zbyt skomplikowanych, czy po prostu niepasujących do zabawy dotykowym elementów wyświetlanych na ekranie. Całość jest jednocześnie przystępna, ale i zapewniająca pokaźną ilość opcji. Podczas kampanii przedzieramy się przez około 30 poziomów, w których stawiamy czoła kolejnym wrogom. Do walki wykorzystujemy poszczególne umiejętności członków drużyny. Znajduje się w niej m.in. mag atakujący z daleka, rycerz specjalizujący się w bezpośrednich starciach i postać specjalizująca się w leczeniu. Naturalnie w Battleheart nie brakuje systemu rozwoju, gdyż za wygrane pojedynki otrzymujemy punkty doświadczenia, dzięki którym stajemy się silniejsi i zdobywamy nowe moce.

Sterowanie polega na kreśleniu linii, wskazując w ten sposób miejsce, w które ma się udać dany heros, wroga, którego ma zaatakować czy też sojusznika, którego ma uleczyć. Natomiast stukając palcem w postać wywołujemy menu z unikalnymi mocami, takimi jak atak meteorów, ulepszenie obrony itd.

Kwestie techniczne

Jeżeli chodzi o oprawę graficzną, Battleheart na platformę AND i iOS z pewnością nie zalicza się do grona najładniejszych mobilnych produkcji, ale deweloperom udało się uzyskać wyjątkowy, kreskówkowy styl graficzny, który podczas rozgrywki prezentuje się po prostu bardzo dobrze i pasuje do klimatu całości.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Battleheart: 12+

iOS
AND