Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 15 czerwca 2015, 16:58

autor: Adrian Werner

Nadchodzi Torchlight Mobile

Studio Fedeen Games poinformowało, że pracuje nad Torchlight Mobile, czyli przeznaczoną na smartfony i tablety odsłoną popularnego pecetowego cyklu action-RPG-ów.

Seria Torchlight to kolejna popularna pecetowa marka hack'n'slashy, która doczeka się mobilnej odsłony, opracowanej specjalnie z myślą o smartfonach i tabletach.

Wydawać by się mogło, że debiut marki na ekranach dotykowych będzie po prostu konwersją pierwszej pecetowej odsłony, ale postanowiono pójść w innym kierunku. Ponadto nad produkcją pracują ludzie ze studia Fedeen Games, a nie twórcy komputerowego pierwowzoru, czyli studio Runic Games.

Na razie nasza wiedza na temat Torchlight Mobile (bo taki tytuł nosi na razie ta produkcja) jest bardzo skromna. Wiemy, że pomimo tego, że twórcy pracują nad de facto zupełnie nową grą, to jednocześnie ma ona pozostać wierna rozwiązaniom i klimatowi poprzednich odsłon. Możemy zatem spodziewać się klasycznego action-RPG typu hack'n'slash, w którym zajmiemy się głównie mordowaniem hord wrogów, rozwijaniem postaci i zbieraniem jak najlepszego ekwipunku.

Torchlight Mobile zmierza na urządzenia z systemami iOS i Android. Nie znamy na razie modelu biznesowego: cho większość opracowanych przez Fedeen Games produkcji należała do kategorii free-to-play, to zespół ma też na koncie kilka tytułów premium. Na szczęście na konkrety nie będziemy musieli czekać długo, gdyż gra zostanie pokazana w grywalnej formie w tym tygodniu, podczas targów E3.