Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 23 listopada 2016, 13:53

autor: Adrian Werner

Torchlight Mobile – zwiastun pokazuje nadchodzącego hack'and'slasha w akcji

Firma Perfect World wypuściła nowy zwiastun RPG-a akcji Torchlight Mobile. Filmik pokazuje w akcji klasę kitsune, którą będziemy mogli pokierować podczas zabawy.

W czerwcu zeszłego roku firma Perfect Word poinformowała, że pracuje nad mobilną odsłoną marki Torchlight. Potem o projekcie na długi czas zrobiło się cicho. Teraz autorzy przerwali ciszę publikując nowy filmik z fragmentami rozgrywki.

Filmik trwa ponad minutę i pokazuje w akcji wojowniczkę z rasy kitsune. Lud ten specjalizuje się w kontrolowaniu sił przyrody. Podczas walki towarzyszyć nam będzie wytresowane zwierzę, a nasza postać ma posiadać moc przeobrażania się w groźną bestię.

Torchlight Mobile nie będzie konwersją którejkolwiek z dwóch istniejących pecetowych odsłon marki. Zamiast tego produkcja opracowywana jest od podstaw z myślą o urządzeniach mobilnych. Podstawowe mechanizmy pozostaną takie same. Dostaniemy więc hack'n'slasha, w którym będziemy przemierzali pełne potworów mapy i walczyli z prawie wszystkim co się rusza.

Produkcja pozwoli wybrać między sporym zestawem klas i zaoferuje ponad setkę umiejętności do odblokowania. Poza samotną zabawą dostępny będzie kooperacyjny tryb multiplayer dla kilku osób. Co ciekawe, pojawi się opcja otwarcia własnego sklepiku, gdzie będziemy sprzedawali zdobyte przedmioty innym graczom. Szykowane są również rozgrywki PvP, pozwalające na rywalizowanie z innymi użytkownikami. Mechanika tych sieciowych potyczek ma jednak mocno odbiegać od kampanii i przypominać będzie raczej coś w stylu MOBA.

Sądząc po wypuszczonym filmiku, autorzy podkręcą lekko azjatycką stylistykę, ale całość i tak będzie wyraźnie przypominała pod względem wizualnym pecetowe odsłony. Premiera teoretycznie planowana jest na grudzień tego roku; w zeszłym miesiącu zakończyły się zamknięte testy w Chinach, ale spodziewamy się, że termin debiutu zostanie przełożony na przyszły rok.

Torchlight Mobile zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Gra wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami.

Oficjalna strona gry