Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2017, 10:50

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (1-7 maja 2017 r.)

W minionym tygodniu na polskim rynku gier było w miarę spokojnie, ale wydarzyło się kilka istotnych rzeczy. Zapowiedziano konsolową edycję Oh...Sir!! The Insult Simulator i ujawniono datę premiery strzelanki BUTCHER w wersjach na Xboksa One i PlayStation 4. Ponadto dowiedzieliśmy się, że Franko 2 ukaże się dopiero w 2019 roku, a Cenega wypuściła Realpolitiks w pudełku.

Gra Oh...Sir!! The Insult Simulator zostanie przeniesiona na konsole. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (1-7 maja 2017 r.) - wiadomość - 2017-05-08
Gra Oh...Sir!! The Insult Simulator zostanie przeniesiona na konsole.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku gier w minionym tygodniu.

Zapowiedzi

Konsolowy Oh…Sir!! The Insult Simulator

Polskie studio Vile Monarch poinformowało, że powstanie konsolowa wersja Oh...Sir!! The Insult Simulator, czyli nietypowej gry logicznej, która zadebiutowała w zeszłym roku na PC.

W planach są wydania na PlayStation 4 i Xboksa One. Premiera ma nastąpić tej wiosny. Warto wspomnieć, że za konwersję odpowiada warszawski zespół Crunching Koalas.

Konsolowy BUTCHER

Oh...Sir!! The Insult Simulator nie jest jedyną pecetową produkcją, której wkrótce zawita na konsole. Taki los spotka też grę BUTCHER, czyli odskulową strzelankę autorstwa polskiego studia TransHuman Design.

Autorzy ogłosili, że produkcja ukaże się 9 maja na PlayStation 4 i Xboksa One. Za konwersję odpowiada wspomniany już zespół Crunching Koalas, który ostatnio wyspecjalizował się w przenoszeniu popularnych tytułów pecetowych na konsole.

Gry z czasopism

CD-Action

Do kiosków powędrował nowy numer magazynu CD-Action. Czasopismo kosztuje 15,99 złotych i dołączono do niego pełne wersje trzech gier:

  1. Assassin’s Creed: China,
  2. The Settlers II: 10-lecie,
  3. Silent Hunter III.

Pozostałe wieści

Franko 2 dopiero za dwa lata

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (1-7 maja 2017 r.) - ilustracja #2

Mamy złe wieści dla graczy wyczekujących premiery gry Franko 2, czyli kontynuacji kultowej chodzonej bijatyki z lat 90. ubiegłego wieku. Jej autorzy poinformowali, że produkcja ukaże się dopiero w 2019 roku. Warto wspomnieć, że wtedy przypadną 25. urodziny pierwszej części.

Ponadto twórcy zdradzili, że główny bohater będzie dysponował 47 ciosami, a podczas przygód spotka 80 typów przeciwników i postaci niezależnych.

Premiera pudełkowej wersji Realpolitiks

Gra strategiczna Realpolitiks od polskiego studia Jujubee zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej w lutym tego roku. Natomiast w ubiegłym tygodniu doczekaliśmy się premiery edycji pudełkowej, która ukazała się nakładem firmy Cenega. W skład wydania, poza samą grą na płycie wchodzą: ·

  1. specjalne polskie scenariusze i wydarzenia z Grupą Wyszehradzką, Międzymorzem i San Escobar,
  2. CD z muzyką z gry,
  3. dwustronny plakat,
  4. trzy rysunkowe pocztówki.

Ciekawe linki

  1. Gry w pudełkach - najciekawsze oferty na weekend 6-7 maja
  2. Prey zadebiutował na konsolach i PC-tach