Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2017, 08:18

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Prey zadebiutował na konsolach i PC-tach

Prey, najnowsza gra studia Arkane, zadebiutowała na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz PC-tach. Produkcja dostępna jest w polskiej i angielskiej wersji językowej.

Dziś na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych zadebiutowała gra Prey od studia Arkane. Tytuł kupicie w polskich sklepach w cenach zaczynających się od około 130 zł za wersję PC-tową i około 225 zł za edycję na konsole. Wszystkie wydania dostępne są w pełnej polskiej wersji językowej, choć można też wybrać oryginalny, angielski język. Oferty rodzimych sprzedawców znajdziecie w ramce obok. Gra dostępna jest także w cyfrowej dystrybucji, ale jest ona dużo droższa. Na Steamie kosztuje 59,99 euro, czyli ok. 253 zł, natomiast na konsolach niecałe 280 zł.

Demo i opinie użytkowników

Prey w skrócie:
  • strzelanka FPP od studia Arkane;
  • zadebiutowała dziś na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i PC-tach;
  • w grze wcielamy się w pracownika korporacji TranStar, który musi zmierzyć się z obcymi na stacji kosmicznej.

Firma Bethesda Softworks nie dostarcza kopii recenzenckich przed premierami wydawanych przez siebie gier od dłuższego czasu. W związku z tym obecnie nie ma co szukać w sieci recenzji Preya. Na szczęście gracze konsolowi mogą sprawdzić pierwszą godzinę rozgrywki dzięki udostępnionemu demu, które znajdziecie w sklepach PlayStation Store i Xbox Games. Niestety PC-towcy nie otrzymali wersji demonstracyjnej ze względu na brak czasu i wystarczających środków. Deweloper zarzeka się jednak, że gra na komputerach jest bardziej dopieszczona niż Dishonored 2, a poza tym na Steamie zakupioną produkcję zawsze można zwrócić, o ile nie będziecie grać dłużej niż dwie godziny.

W sklepie Valve pojawiają się jednak pierwsze recenzje użytkowników i na ponad 300 tylko kilkanaście ma negatywny wydźwięk. Można w nich znaleźć informacje o wydajności i np. jednemu z graczy tytuł wyciąga 130 klatek w rozdzielczości 1440p na karcie grafiki Nvidia GeForce GTX 980 Ti. Drugiemu na komputerze wyposażonym w procesor Intel i7 4790k 4 GHz, 8 GB RAM-u i GeForce’a GTX 960 2 GB tytuł działa w stabilnych 60 klatkach w 1080p na średnich ustawieniach graficznych. Kolejny na GeForcie GTX 1080 może się pochwalić ponad 100 klatkami w 1440p, a jeszcze inny mówi, że produkcja ma „niesamowitą optymalizację” i jest grywalna na niespełniającym nawet minimalnych wymagań komputerze z GeForcem GT 610, 4 GB RAM-u i AMD Phenom II X2 555. Wygląda na to, że deweloper nie kłamał obiecując dopracowaną PC-tową wersję, ale warto jeszcze poczekać na więcej opinii.

Z pierwszych recenzji użytkowników Steama wynika, że PC-towa wersja Prey jest całkiem dobra. - Prey zadebiutował na konsolach i PC-tach - wiadomość - 2017-05-05
Z pierwszych recenzji użytkowników Steama wynika, że PC-towa wersja Prey jest całkiem dobra.

Wymagania sprzętowe

Na koniec publikujemy jeszcze oficjalne wymagania sprzętowe produkcji.

Minimalne:

  • Procesor: Intel i5-2400, AMD FX-8320
  • Karta grafiki: GTX 660 2 GB/AMD Radeon 7850 2 GB
  • Pamięć: 8 GB RAM

Zalecane:

  • Procesor: Intel i7-2600K, AMD FX-8350
  • Karta grafiki: GTX 970 4 GB, AMD R9 290 4 GB
  • Pamięć: 16 GB RAM