Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2017, 19:04

autor: "Vergil"

Sudden Strike 4 zdąży z premierą przed końcem wakacji

Czwarta odsłona popularnego cyklu strategii wojennych jest już na ostatniej prostej na wirtualne sklepowe półki. Firma Kalypso Media podzieliła się z graczami datą premiery tego tytułu, a także opublikowała trzy świeżutkie filmy z rozgrywki, wzbogacone o komentarz producenta.

Fani serii Sudden Strike mogą zacierać ręce. Czwarta odsłona tego popularnego niegdyś cyklu zmierza na komputery osobiste i konsole PlayStation 4, a jej premiera została zaplanowana na 11 sierpnia bieżącego roku. Wraz z tym ogłoszeniem w sieci pojawiły się trzy materiały wideo, zatytułowane General's Handbook - Christian Schlütter, czyli producent gry, prezentuje na nich podstawowe zasady, jakimi będzie rządzić się rozgrywka, a także uchyla rąbka tajemnicy na temat zmian, jakich doczekała się koncepcja deweloperów na przestrzeni całego procesu produkcji.

Sudden Strike 4 może stanowić łakomy kąsek dla każdego miłośnika drugowojennych strategii. - Sudden Strike 4 zdąży z premierą przed końcem wakacji - wiadomość - 2017-05-04
Sudden Strike 4 może stanowić łakomy kąsek dla każdego miłośnika drugowojennych strategii.

Odpowiedzialne za omawiany tytuł studio Kite Games ma twardy orzech do zgryzienia. Mowa bowiem o reprezentancie kultowej w niektórych kręgach serii, nad której wcześniejszymi odsłonami pieczę sprawowało studio Fireglow. Niedługo po premierze jej trzeciej części prawa do marki przejęła firma Kalypso Media, czego owocem było przekazanie projektu w ręce nowych deweloperów.

Autorzy muszą teraz udowodnić graczom, że są w stanie udźwignąć ciężar całego przedsięwzięcia, a przy tym wyznaczyć nowe standardy – wszak dziesięć lat od premiery Sudden Strike 3: Arms for Victory to dla branży cała epoka. Inna sprawa, że będzie to pierwsze spotkanie marki z konsolami – poprzednie gry pojawiły się wyłącznie na komputerach osobistych.

Wiele wskazuje jednak na to, że wszystko będzie tu na swoim miejscu. Po raz kolejny trafimy bowiem na drugowojenne pola bitew, prowadząc do boju wojska niemieckie, amerykańskie, brytyjskie lub radzieckie. Sto zróżnicowanych jednostek i szeroki wachlarz możliwości taktycznych działają na wyobraźnię, podobnie jak olbrzymich rozmiarów mapy, na których zmierzymy się z siłami wroga zarówno w ramach kampanii dla pojedynczego gracza, jak i w trybie multiplayer.