Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Orwell: Ignorance is Strength (PC)
OkładkaOrwell: Ignorance is Strength (PC)

Orwell: Ignorance is Strength PC

Nawiązująca do historii znanych z thrillerów politycznych, a także prawdziwego świata, nietypowa gra symulacyjno-przygodowa, w której wcielamy się w urzędnika państwowego pracującego przy supertajnym programie podsłuchowym.

Przygodowe | 2D | dystopia | polityczne | indie | epizodyczne | elementy symulacyjne | gry zaangażowane

Orwell: Ignorance is Strength Premiera PC

22lutego2018

Steam

22lutego2018

producent: Osmotic Studios wydawca: Surprise Attack Games / Fellow Traveller Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Orwell: Ignorance is Strength

Not for Broadcast

Beholder

Limbo

Przygotowane z myślą o PC Orwell: Ignorance is Strength jest nietypową grą, w której znaleźć można cechy symulatora oraz przygodówki. Fabuła tego tytułu jest inspirowana zarówno rzeczywistością (np. wzrostem znaczenia mediów społecznościowych i tzw. fake newsów), jak i popularnymi thrillerami politycznymi. Za stworzenie tej produkcji odpowiada Osmotic Studios i jest ona kontynuacją Orwell: Keeping an Eye on You z 2016 roku.

Fabuła

W grze Orwell: Ignorance is Strength wcielamy się w jedną z osób pracujących w tajemniczym „Biurze” i odpowiedzialnych za nadzorowanie supertajnego programu podsłuchowego Orwell. Od swojej szefowej – tzw. doradcy Orwella, Ampleford – otrzymujemy zadanie odkrycia przyczyn stojących za eskalującym ostatnio w kraju napięciem politycznym. By to zrobić, będziemy musieli prześwietlić życia kilku osób: redaktora naczelnego serwisu The People’s Voice Rabana Vharta, jego żony Karen oraz brata Illyi. Sami zdecydujemy, jak daleko posuniemy się dla swojego kraju. Czy prawda jest święta? A może ignorancja jest siłą?

Mechanika

Wydane na PC Orwell: Ignorance is Strength jest produkcją dość nietypową. Rozgrywka skupia się tutaj na czytaniu (np. pochodzących z programu Orwell profili różnych osób, czy też artykułów na stronach internetowych, wypowiedzi fikcyjnych ludzi w social mediach lub prywatnych mailach i konwersacjach), analizowaniu zdobytych informacji i podejmowaniu decyzji. W produkcji Osmotic Studios dużą rolę odgrywa czas. Gracz musi podejmować decyzje dotyczące tego, czym zajmie się w konkretnych fragmentach dnia, a także tego, w jaki sposób zareaguje na nowe, nagłe wydarzenia.

Tryby gry

Gra Orwell: Ignorance is Strength posiada wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Orwell: Ignorance is Strength jest bardzo prosta i opiera się głównie o dwuwymiarowe plansze z rysunkami bohaterów oraz tekstem.

Dodatkowe informacje

Gra została wydana w formacie epizodycznym i składa się z trzech części zatytułowanych Episode One: Thesis, Episode Two: Antithesis oraz Episode Three: Synthesis.

Tryb gry: single player  

Orwell: Ignorance is Strength cena w dniu premiery: 35,99 PLN

Wymagania wiekowe Orwell: Ignorance is Strength: 16+

Orwell: Ignorance is Strength Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows XP SP2