Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka For the People (PC)
OkładkaFor the People (PC)

For the People PC

Produkcja z pogranicza gier strategicznych i przygodówek typu visual novel, w której wcielamy się w rolę burmistrza miasta w fikcyjnym komunistycznym kraju. W For the People podejmujemy trudne decyzje, które rzutują na życie obywateli oraz losy głównego bohatera.

Przygodowe | 2D | elementy strategiczne | visual novel | polityczne | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

For the People Premiera PC

13sierpnia2020

Steam

13sierpnia2020

producent: Brezg Studio wydawca: 101XP Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

For the People jest produkcją z pogranicza symulacji, strategii i tytułów typu visual novel. Gra, w której możemy spróbować swoich sił w roli reprezentującego totalitarny reżim, świeżo upieczonego burmistrza niewielkiego miasta, została opracowana przez niezależny rosyjski zespół Brezg Studio.

Fabuła

For the People przenosi nas do przemysłowego miasteczka zwanego Iron-1. Jako Francis River, czyli jego nowo mianowany burmistrz, w trakcie zabawy musimy stawić czoła problemom trapiącym to miejsce, na czele z pogłębiającym się kryzysem społecznym oraz potężnym deficytem gospodarczym. Choć nie będziemy w stanie pomóc wszystkim potrzebującym, musimy dołożyć starań, by wypełnić swój obowiązek i poprawić jakość życia mieszkańców... bądź wręcz przeciwnie – dbać jedynie o własny interes i próbować za wszelką cenę spełnić żądania stojącej za nami partii, niezależnie od tego, jakie koszty poniosą przy tym obywatele. Od naszych poczynań zależy, które z pięciu zakończeń gry zobaczymy.

Mechanika

W For the People akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). W trakcie rozgrywki zasiadamy za biurkiem burmistrza i decydujemy o sprawach związanych z funkcjonowaniem poszczególnych dzielnic Iron-1. Jako że dysponujemy bardzo ograniczonymi środkami, musimy dokonywać właściwych wyborów, co ułatwia pozyskanie dodatkowych informacji, które często rzucają nowe światło na dany temat. W miarę postępów nie tylko oglądamy efekty swojej działalności oraz mierzymy się z jej konsekwencjami, lecz także zdobywamy sprzymierzeńców i coraz bardziej zagłębiamy się w rozmaitych intrygach politycznych.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry For the People utrzymano w niemal całkowicie monochromatycznej kolorystyce, którą „przełamują” jedynie różne odcienie pomarańczowej barwy.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

For the People cena w dniu premiery: 60,99 PLN

Wymagania wiekowe For the People: 16+

For the People Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 1.5 GHz / AMD Athlon XP
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8/8.1/10