Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCANDiOS
Okładka Democratic Socialist Simulator (PC)

Democratic Socialist Simulator

Prosta, humorystyczna gra quasi-strategiczna inspirowana serią Reigns, która stawia gracza w roli pierwszego socjaldemokratycznego prezydenta USA. Bohater próbuje wprowadzić w życie swoją ideologię i poradzić sobie z przeróżnymi problemami znanymi z prawdziwego świata.

Strategiczne | zagraj za darmo | 2D | humorystyczne | polityczne | indie

Okładka Democratic Socialist Simulator (PC)

data premiery gry:

20lut2020

PC

27lut2020

AND

5maj2020

iOS

Democratic Socialist Simulator to gra quasi-strategiczna w stylu Reigns, w której wcielamy się w prezydenta Stanów Zjednoczonych o socjaldemokratycznych poglądach. W trakcie rozgrywki gracz podejmuje wiele trudnych decyzji dotyczących bieżącej sytuacji politycznej w USA i na świecie. Za opracowanie i wydanie tego tytułu odpowiada jednoosobowe studio Molleindustria.

Fabuła

W Democratic Socialist Simulator wcielamy się w pierwszego socjaldemokratycznego prezydenta Stanów Zjednoczonych, który stara się wprowadzić swoją ideologię w życie. Podejmujemy się takich wyzwań jak redystrybucja bogactwa i walka z kryzysem klimatycznym. Przeprowadzamy też różnorakie reformy, dotyczące m.in. służby zdrowia czy podatków.

Mechanika

Całość została przedstawiona w bardzo uproszczonej formule, wzorowanej na popularnej aplikacji randkowej Tinder. Tym samym rozgrywka ma lekki charakter i przypomina to, co znamy z Reigns. Gra losuje zestaw różnorakich problemów mających związek z działaniem państwa, a gracz odpowiada na nie, podejmując proste decyzje – każdorazowo wybieramy spośród dwóch dostępnych opcji, a nasze ruchy odbijają się na kilku statystykach opisujących sytuację w państwie i rządzie. Każda rozgrywka wygląda nieco inaczej i trwa około 20–30 minut – do nieuchronnej porażki.

Tryby gry

W Democratic Socialist Simulator możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą zabawy jest swobodny tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Democratic Socialist Simulator posiada prostą, dwuwymiarową oprawę graficzną, na którą składa się głównie interfejs gry. Twórcy zdecydowali się na wykorzystanie charakterystycznych, jaskrawych barw. Kolorystyka sprawia, że grafika jest przejrzysta i gracz może łatwo zdobyć potrzebne mu informacje. Warto odnotować, że w grze można znaleźć sporo humoru i nie należy jej brać na poważnie – świadczy o tym choćby fakt, że społeczeństwo jest tutaj złożone nie z ludzi, a antropomorficznych zwierząt.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 10,99 PLN

Gry podobne do Democratic Socialist Simulator

Wymagania wiekowe Democratic Socialist Simulator

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Democratic Socialist Simulator

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Pentium 4, 2 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 550 MB HDD, Windows 10 64-bit

PC
iOS
AND