Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Not for Broadcast (PC)
OkładkaNot for Broadcast (PC)

Not for Broadcast PC

Hybryda gry przygodowej i symulacyjnej, która przenosi nas do alternatywnej, dystopijnej wersji lat 80. XX wieku. W Not for Broadcast decydujemy o tym, jaki przekaz ma płynąć z wiadomości telewizyjnych, wpływając na opinię publiczną.

Przygodowe | FPP | dystopia | polityczne | indie | full motion video | lata 80. | elementy symulacyjne

Not for Broadcast Premiera PC

wczesny dostęp

30stycznia2020

25stycznia2022

Steam

25stycznia2022

producent: NotGames wydawca: tinyBuild Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Not For Broadcast jest produkcją z pogranicza gier przygodowych i symulacyjnych. Tytuł został opracowany przez niezależne studio NotGames, a jego wydaniem zajęła się firma tinyBuild.

Fabuła

Akcja gry Not For Broadcast toczy się w alternatywnej, dystopijnej wersji lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, w której niepokoje społeczne są na porządku dziennym, przez co ryzyko wybuchu rewolucji jest bardzo wysokie. W trakcie zabawy wcielamy się w bohatera pracującego w studiu telewizyjnym jako sprzątacz. W wyniku nieoczekiwanego splotu wydarzeń protagonista dołącza do zespołu National Nightly News. Od tej pory to on będzie decydował o tym, jaki przekaz ma płynąć z telewizyjnych wiadomości, a co za tym idzie – wpływał na opinię publiczną. Od dokonywanych przez nas wyborów zależy, czy jego stacja podda się cenzurze, czy też zdecyduje się nagłaśniać (najczęściej smutną lub przynajmniej kontrowersyjną) prawdę.

Mechanika

W grze Not For Broadcast akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). W trakcie rozgrywki zasiadamy przy profesjonalnym sprzęcie edytorskim, który obsługujemy, własnoręcznie korzystając z rozmaitych przełączników, wkładając kasety do magnetowidów i obserwując efekty naszych poczynań na kineskopowych ekranach. Na naszych barkach spoczywa wszystko, co jest związane z funkcjonowaniem telewizyjnych wiadomości. Zajmujemy się więc przede wszystkim doborem tematów, a także decydujemy o tym, w jaki sposób zostaną zaprezentowane – wybieramy treść pasków informacyjnych i ujęcia kamery lub też decydujemy o cenzurze przekleństw (albo treści niepożądanych przez „górę”). Nieco czasu antenowego musimy również poświęcić na reklamy (które oczywiście sami dobieramy), gdyż dochód z ich emisji zasila nasze konto bankowe.

Kwestie techniczne

W Not For Broadcast zdecydowano się na dwa ciekawe zabiegi. Po pierwsze, rolę interfejsu pełnią przedmioty znajdujące się na biurku protagonisty; oprócz sprzętu edytorskiego znajdziemy na nim między innymi telefon, który służy bohaterowi do komunikacji ze współpracownikami. Po drugie, sceny pochodzące z telewizji zrealizowano w formie wstawek FMV.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 9,3 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.0 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Not for Broadcast cena w dniu premiery: 89,99 PLN

Wymagania wiekowe Not for Broadcast: 18+

Not for Broadcast Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Quad Core 2.7 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza
  • 50 GB HDD
  • Windows 10