Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Rulers of Nations: Geo-Political Simulator 2 (PC)
OkładkaRulers of Nations: Geo-Political Simulator 2 (PC)

Rulers of Nations: Geo-Political Simulator 2 PC

Rulers of Nations: Geo-Political Simulator 2 to kontynuacja rozbudowanej strategii autorstwa studia Eversim. Gracze mają okazję wcielić się w rolę przywódcy jednego ze światowych mocarstw i pokierować losem świata.

Strategiczne | ekonomiczne | polityczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rulers of Nations: Geo-Political Simulator 2 Premiera PC

28września2010

producent: Eversim wydawca: Eversim Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Rulers of Nations: Geo-Political Simulator 2

Hearts of Iron 2

Supreme Ruler 2020

The Political Machine 2008

Rulers of Nations: Geo-Political Simulator 2 jest drugą częścią strategii studia Eversim, która pozwala graczowi na pokierowanie losami wybranego światowego mocarstwa i zmierzenie się z problemami politycznymi znanymi z pierwszych stron gazet – między innymi ze światowym kryzysem ekonomicznym, wojnami na Bliskim Wschodzie i globalnym ociepleniem.

Przed wcielającym się w jednego z liderów największych państw świata graczem postawiony zostaje szereg wyzwań politycznych, ekonomicznych, militarnych i społecznych oraz wiele możliwości zajęcia się nimi za pomocą zestawu narzędzi prowadzenia polityki wewnętrznej i zagranicznej – od prostej zmiany wysokości podatku po rozpętanie ogólnoświatowej wojny.

Produkcja jest oparta na nowej wersji 2.0 silnika studia Eversim, który odpowiada za mechanizmy rządzące rozgrywką. W porównaniu do poprzedniej części pod wieloma względami wzbogacono zawartość gry. Wśród nowych elementów rozgrywki znajdują się między innymi możliwość kolonizacji państw, kupowanie broni na czarnym rynku i wykorzystywanie nowych źródeł energii.

Na głównej mapie gry odwzorowane jest położenie 192 krajów i 8000 miast. Każde z państw opisane jest danymi na temat 400 kluczowych politycznie zagadnień (jak gospodarka czy stosunki z sąsiadami) opartymi na oficjalnych informacjach zaczerpniętych z raportów wielu międzynarodowych organizacji, jak ONZ czy OPEC.

Mapa i sylwetki liderów światowych mocarstw w Rulers of Nations: Geo-Political Simulator 2 odwzorowane są w 3D. Do dyspozycji graczy oddany jest także tryb multiplayer, który pozwala zmierzyć się w politycznych rozgrywkach nawet 16 osobom naraz.

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 91 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.9 / 10 na podstawie 51 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Rulers of Nations: Geo-Political Simulator 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Rulers of Nations: Geo-Political Simulator 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7