Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS3PS2
Okładka SingStar Queen (PS2)

SingStar Queen

Muzyczna gra karaoke z popularnej serii SingStar, w której gracze mają okazję sprawdzić swoje umiejętności wokalne wykonując piosenki zespołu Queen.

Towarzyskie | karaoke | muzyczne | multiplayer | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka SingStar Queen (PS2)

data premiery gry:

18mar2009

PS2 PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Premiera SingStar vol. 2 poprzedzona została efektownym zwiastunem wideo, w którym grupa młodych ludzi doskonale bawi się śpiewając piosenkę „Don't Stop Me Now” zespołu Queen. Wielu graczy było zdumionych, kiedy okazało się, że na ścieżce dźwiękowej gry nie ma ani jednego utworu legendarnej brytyjskiej grupy. Na szczęście firma Sony Computer Entertainment nie kazała długo czekać fanom Freddiego Mercury i niespełna rok później wydała SingStar Queen.

Gra różni się od SingStar vol. 2 niemal wyłącznie zawartością muzyczną. Miks wykonawców i gatunków zastąpiony został dwudziestką największych hitów zespołu Queen. Na ścieżce dźwiękowej SingStar Queen znalazły się utwory:

 1. "Another One Bites the Dust"
 2. "Bicycle Race"
 3. "Bohemian Rhapsody"
 4. "Breakthru"
 5. "Crazy Little Thing Called Love"
 6. "Don't Stop Me Now"
 7. "Fat Bottomed Girls"
 8. "I Want It All"
 9. "I Want to Break Free"
 10. "Innuendo"
 11. "One Vision"
 12. "Play the Game"
 13. "Somebody to Love"
 14. "These Are the Days of Our Lives"
 15. "Tie Your Mother Down"
 16. "Under Pressure"
 17. "We are the Champions"
 18. "We Will Rock You"
 19. "Who Wants to Live Forever"
 20. "You're My Best Friend".

Rozgrywka w SingStar Queen to coś doskonale znanego wszystkim, którzy mieli do czynienia z tą muzyczną serią. Interfejs gry jest bardzo intuicyjny i nawet osoby, które dopiero zaczynają karierę wirtualnej gwiazdy estrady, doskonale orientują się w nim już po kilku minutach zabawy. Podstawowe zadanie gracza polega na śpiewaniu dobrze znanych piosenek z odpowiednią tonacją i głośnością. Teksty utworów pokazywane są na dole ekranu. W charakterze graficznego tła wykorzystano zaś oryginalne teledyski zespołu Queen.

O ile śpiewanie w SingStar Queen w pojedynkę służy przede wszystkim ćwiczeniom wokalnym, o tyle w gronie przyjaciół i krewnych może być całkiem udanym sposobem na wspólne popołudnie. Twórcy gry zadbali o tryb zabawy multiplayer, w którym uczestniczyć może do ośmiu „piosenkarzy”. Mogą oni śpiewać wspólnie, korzystając z podzielonego ekranu i dwóch mikrofonów podłączonych do konsoli lub każdy z osobna, rywalizując o jak najlepszy wynik punktowy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 56 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI SingStar Queen

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Wymagania sprzętowe SingStar Queen

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

 • Wykorzystuje:
 • EyeToy
 • karta pamięci 8 MB
 • mikrofony
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

 • Wykorzystuje:
 • mikrofony
 • PlayStation Eye
Do polskich sklepów trafiło 100 tysięcy SingStarów
Do polskich sklepów trafiło 100 tysięcy SingStarów

wiadomość10 grudnia 2009

Tydzień temu Sony poinformowało, że seria gier karaoke SingStar sprzedała się dotychczas w 20 milionach egzemplarzy. Ten bardzo dobry wynik został osiągnięty w przeciągu 5 lat. Pierwsza część ukazała się jeszcze wiosną 2004 roku na konsolę PlayStation 2. Od tej pory seria doczekała się niezliczonej ilości dodatków i kompilacji.

20 milionów sprzedanych SingStarów, nowy patch już jest
20 milionów sprzedanych SingStarów, nowy patch już jest

wiadomość3 grudnia 2009

Pięć i pół roku zajęło serii SingStar przekroczenie granicy 20 milionów sprzedanych egzemplarzy. Taką informację przekazało dziś Sony, które na przestrzeni ostatnich lat wydało ponad 20 tytułów związanych z tą marką. Wiadomości te zbiegły się również z premierą nowego patcha, który podnosi wersję gry do 4.30 i wprowadza wiele nowych rozwiązań.

SingStar wzbogaci się o nowe opcje
SingStar wzbogaci się o nowe opcje

wiadomość16 lipca 2009

Dave Ranyard z firmy Sony Computer Entertainment Europe na trwającej od dwóch dni imprezie Developer Conference w Brighton ujawnił kilka szczegółów na temat zmian, jakie czekają grę SingStar w najbliższej przyszłości. Produkcja doczeka się usprawnionej opcji kupowania piosenek i premierowego trybu Clubs.

Piąte urodziny serii Singstar
Piąte urodziny serii Singstar

wiadomość25 maja 2009

Niektóre gry na zawsze odmieniają branże elektronicznej rozrywki. Do grona wspomnianych tytułów można zaliczyć serię Singstar, która trafiła na sklepowe półki równo 5 lat temu. Unikalne karaoke przyniosło oczekiwany powiew świeżości i od razu zawładnęło sercami odbiorców. Czy mimo upływu czasu sytuacja pozostaje bez zmian?

PS2
PS3