Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS2PS3
Okładka SingStar Queen (PS3)
OkładkaSingStar Queen (PS3)

SingStar Queen

Muzyczna gra karaoke z popularnej serii SingStar, w której gracze mają okazję sprawdzić swoje umiejętności wokalne wykonując piosenki zespołu Queen.

Towarzyskie | karaoke | muzyczne | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Premiera SingStar vol. 2 poprzedzona została efektownym zwiastunem wideo, w którym grupa młodych ludzi doskonale bawi się śpiewając piosenkę „Don't Stop Me Now” zespołu Queen. Wielu graczy było zdumionych, kiedy okazało się, że na ścieżce dźwiękowej gry nie ma ani jednego utworu legendarnej brytyjskiej grupy. Na szczęście firma Sony Computer Entertainment nie kazała długo czekać fanom Freddiego Mercury i niespełna rok później wydała SingStar Queen.

Gra różni się od SingStar vol. 2 niemal wyłącznie zawartością muzyczną. Miks wykonawców i gatunków zastąpiony został dwudziestką największych hitów zespołu Queen. Na ścieżce dźwiękowej SingStar Queen znalazły się utwory:

 1. "Another One Bites the Dust"
 2. "Bicycle Race"
 3. "Bohemian Rhapsody"
 4. "Breakthru"
 5. "Crazy Little Thing Called Love"
 6. "Don't Stop Me Now"
 7. "Fat Bottomed Girls"
 8. "I Want It All"
 9. "I Want to Break Free"
 10. "Innuendo"
 11. "One Vision"
 12. "Play the Game"
 13. "Somebody to Love"
 14. "These Are the Days of Our Lives"
 15. "Tie Your Mother Down"
 16. "Under Pressure"
 17. "We are the Champions"
 18. "We Will Rock You"
 19. "Who Wants to Live Forever"
 20. "You're My Best Friend".

Rozgrywka w SingStar Queen to coś doskonale znanego wszystkim, którzy mieli do czynienia z tą muzyczną serią. Interfejs gry jest bardzo intuicyjny i nawet osoby, które dopiero zaczynają karierę wirtualnej gwiazdy estrady, doskonale orientują się w nim już po kilku minutach zabawy. Podstawowe zadanie gracza polega na śpiewaniu dobrze znanych piosenek z odpowiednią tonacją i głośnością. Teksty utworów pokazywane są na dole ekranu. W charakterze graficznego tła wykorzystano zaś oryginalne teledyski zespołu Queen.

O ile śpiewanie w SingStar Queen w pojedynkę służy przede wszystkim ćwiczeniom wokalnym, o tyle w gronie przyjaciół i krewnych może być całkiem udanym sposobem na wspólne popołudnie. Twórcy gry zadbali o tryb zabawy multiplayer, w którym uczestniczyć może do ośmiu „piosenkarzy”. Mogą oni śpiewać wspólnie, korzystając z podzielonego ekranu i dwóch mikrofonów podłączonych do konsoli lub każdy z osobna, rywalizując o jak najlepszy wynik punktowy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 58 głosów czytelników.

SingStar Queen cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI SingStar Queen

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

SingStar Queen Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

 • Wykorzystuje:
 • EyeToy
 • karta pamięci 8 MB
 • mikrofony
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

 • Wykorzystuje:
 • mikrofony
 • PlayStation Eye
PS2
PS3