Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweWii
Okładka EA Sports Active (Wii)

EA Sports Active Wii

EA Sports Active jest zestawem gier służących do ćwiczeń fizycznych, przystosowanym głównie do potrzeb i zwyczajów zachodniego odbiorcy.

Sportowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka EA Sports Active (Wii)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

19maja2009

22maja2009

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

EA Sports Active jest swego rodzaju odpowiedzią firmy Electronic Arts na Wii Sports, z tą jednak różnica, że przystosowaną głównie do potrzeb i zwyczajów zachodniego odbiorcy. Otrzymaliśmy zatem różnorodny zestaw ćwiczeń mających pomóc nam w osiągnięciu i utrzymaniu odpowiedniej masy ciała i sportowej sylwetki. W ich opracowaniu brał udział Bob Greene, znany prywatny trener współpracujący między innymi z Oprah Winfrey. W sumie przygotowanych zostało ponad dwadzieścia ćwiczeń głównie typu fitness i cardio, czyli bardziej dynamicznych i wymagających większego wysiłku, a co za tym idzie również bardziej efektywnych niż u konkurencji ze strony Nintendo. Wśród nich znalazły się takie dyscypliny jak: bieganie w miejscu, tenis, softball, robienie przysiadów, czy nawet cardio boxing.

EA Sports Active umożliwia nam opracowanie własnego programu treningowego w zależności od tego, nad którymi partiami ciała chcemy bardziej popracować i jak wiele czasu pragniemy przeznaczyć codziennie na ćwiczenia. Możemy również oddać się w ręce naszego prywatnego trenera i podjąć trzydziestodniowe wyzwanie zrzucenia zbędnych kilogramów i zwiększenia ogólnej sprawności fizycznej. Nasz wirtualny mentor sam ustali najbardziej optymalny i różnorodny program treningowy zawierający ćwiczenia na dolne i górne partie ciała oraz typowe cardio, których intensywność z każdym kolejnym dniem będzie się stopniowo zwiększać. Oczywiście zanim przystąpimy do wykonywania jakiejkolwiek czynności zostanie ona odpowiednio zaprezentowana. Jeśli chcemy osiągnąć lepsze rezultaty czas treningu możemy wydłużyć z sugerowanych dwudziestu minut dziennie do takiej liczby jaka nam odpowiada. Twórcy umożliwili nam również dopasowanie listy utworów, które umilają wysiłek fizyczny. Dodatkowo w zrzucaniu wagi pomocna może okazać się dołączona do gry broszurka zawierająca porady żywieniowe, oraz widoczny na ekranie licznik kalorii spalonych w trakcie treningu.

W zestawie z programem znalazło się kilka niezbędnych akcesoriów, a wśród nich specjalne urządzenie umożliwiające przymocowanie Nunchuka do różnych partii ciała. Dzięki temu EA Sports Active dokładnie śledzi nasze ruchy, i na bieżąco ocenia, czy poprawnie wykonujemy ćwiczenia. Oczywiście takie rozwiązanie sprawia, że nasz wirtualne wcielenie robi dokładnie to samo co my. Chociaż do zabawy potrzebujemy jedynie standardowych kontrolerów Wii (Remote'a i Nunchuka), niektóre konkurencje zyskają na wartości jeżeli wykorzystamy Wii Balance Board.

Dla tych osób, które nudzi wysiłek w samotności stworzony został także tryb multiplayer, w którym na podzielonym ekranie dwóch graczy może rywalizować lub współpracować w wybranych dyscyplinach. O bardziej poważnym w stosunku do wspomnianego Wii Sports charakterze EA Sports Active świadczyć może sama oprawa graficzna – jest zdecydowanie bardziej realistyczna a pojawiające się w niej postaci są proporcjonalne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 6 / 10 na podstawie 96 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 2.1 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Gry podobne do EA Sports Active

Klasyfikacja PEGI EA Sports Active

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe EA Sports Active

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Wii Balance Board
EA Sports Active - recenzja gry
EA Sports Active - recenzja gry

Recenzja 10 czerwca 2009, 14:11

Ćwiczenia podzielone są na cztery grupy: wysiłkowe, trening dolnych i górnych partii ciała oraz dyscypliny sportowe. Pierwsze obejmują ćwiczenia rozwijające kondycję – boks, taniec i bieżnia. Trening dolnych partii ciała to wszelkiego rodzaju skłony, podskoki i przysiady, a górnych to ćwiczenia z użyciem elastycznej taśmy. W skład dyscyplin sportowych wchodzą tenis, siatkówka, koszykówka, rolki i baseball. Każde ćwiczenie ma kilka pomniejszych odmian – na przykład ćwiczenia na bieżni dzielą się na kilka rodzajów truchtu w różnym tempie, do których możemy dodać wysokie unoszenie kolan, marsz etc. Trening można więc bardzo dokładnie zaplanować, tak by w odpowiednim czasie spalić wymaganą liczbę kalorii. Te liczone są nieustannie podczas wysiłku, ale program robi to na tyle oszczędnie, że można prawie uwierzyć, że suma nie jest wcale zawyżona. Ćwiczenia można też wykonywać w dwie osoby, choć trzeba do tego posiadać dodatkowy pasek do Nunchuka.