Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3PCWiiX360
Okładka The Grinder (PC)
OkładkaThe Grinder (PC)

The Grinder

Dynamiczna strzelanina FPP wzorowana na Left 4 Dead. Wcielamy się w członka cztereosobowego oddziału A-Team i oddajemy się eksterminacji wampirów, wilkołaków oraz nieumarłych.

Akcji | FPP | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Grinder Premiera

anulowana

Wii X360 PS3 PC

The Grinder to mroczna strzelanina FPP, w której spory nacisk położony został na zmagania sieciowe. Gra wzorowana jest na świetnym Left 4 Dead autorstwa firmy Valve. Za jej produkcję odpowiada studio deweloperskie High Voltage Software, znane z dwóch głośnych produkcji na Nintendo Wii – The Conduit oraz Gladiator A.D.

Fabuła The Grinder osadzona została w alternatywnym świecie, w którym ludzie prowadzą nieustającą walkę o życie z różnego rodzaju monstrami – wampirami, wilkołakami oraz nieumarłymi. Powodem starć jest oczywiście chęć zwiększenia zajmowanego terytorium, co automatycznie przekłada się na liczebność danej rasy. W The Grinder staramy się uszczuplić populację bestii z piekła rodem do absolutnego minimum.

W tym celu wcielamy się w jednego z czterech członków zmodyfikowanej biologicznie grupy A-Team (Hectora, Doca, AJ i Miko), zajmującej się eksterminacją potworów. Misje zleca nam niejaki Book, z którym związana jest pewna tajemnica. Opowieść utrzymano w klimacie horroru, choć nie zabrakło w niej także elementów humorystycznych. Gra została podzielona na kilkadziesiąt wymagających poziomów, których cechą dominującą jest nieliniowość (kilka ścieżek prowadzących do „finiszu”).

Każdy z bohaterów posiada kilka wyróżniających go cech. Są to zarówno umiejętności nabyte (np. prędkość), jak i możliwość korzystania z różnych rodzajów broni (japońska zabójczyni Miko ma dostęp m.in. do śmiercionośnej katany). W miarę wygrywania kolejnych starć z wrogami poprawiamy statystyki broni oraz postaci. W The Grinder zawarto bardzo uproszczony system rozwoju bohaterów, wzorowany na rozwiązaniach znanych z produkcji cRPG. Na potrzeby gry zaprojektowano również kilkanaście środków zagłady: zarówno tradycyjne (pistolety, SMG, strzelby), jak i nieco bardziej futurystyczne.

Jednym z najważniejszych elementów gry High Voltage Software jest tryb sieciowej rozgrywki dla czterech osób. Oferuje on nie tylko standardowe, deathmatchowe zmagania, ale również opcję kooperacji. W jej ramach możemy ukończyć zarówno kampanię przygotowaną docelowo dla pojedynczego gracza, jak i szereg misji dodatkowych. Uczestnictwo w zmaganiach sieciowych zostało opracowane tak, aby ich uruchomienie nie nastręczało zbyt wielu problemów.

Oprawa graficzna The Grinder powstała na bazie usprawnionego silnika Quantum3 (działa na nim także The Conduit oraz Gladiator A.D.). Autorzy twierdzą, że silnik jest w stanie obsłużyć nawet 65 modeli przeciwników jednocześnie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 9 / 10 na podstawie 85 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Grinder: 18+

Wii
X360
PS3
PC