Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS2PS3PSPWiiX360XBOX
Okładka Tiger Woods PGA Tour 07 (PC)
OkładkaTiger Woods PGA Tour 07 (PC)

Tiger Woods PGA Tour 07

Kolejny rok kalendarzowy nie może obejść się bez kolejnej odsłony popularnego golfa, firmowanego przez EA Sports.

Sportowe | golf

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tiger Woods PGA Tour 07 Premiera

22wrz2006

PC PS2 XBOX PSP

17paź2006

X360

14lis2006

PS3

13mar2007

Wii

Gry podobne do Tiger Woods PGA Tour 07

Virtua Tennis 3

Links LS 2000

Tennis Masters Series 2003

Kolejny rok kalendarzowy nie może obejść się bez kolejnej odsłony popularnego golfa, firmowanego przez EA Sports. Tiger Woods PGA Tour 07, oprócz standardowych modernizacji sfery audiowizualnej, oferuje także szereg mniej lub bardziej nowatorskich pomysłów, które mają skusić miłośników tego elitarnego sportu do zakupienia następnego odcinka serialu z Tigerem Woodsem w roli głównej.

Gwoździem programu jest tryb umożliwiający rozegranie całego sezonu PGA, na który składają się nie tylko turnieje najwyższego szczebla, ale także regularne treningi na mniejszych obiektach. Zupełną nowością jest opcja rywalizacji zespołowej, w którym możemy sprawdzić umiejętności drużyny gwiazd, prowadzonej przez samego Tigera Woodsa. Zanim jednak rzucimy wyzwanie arcymistrzom, musimy popracować nad własnymi umiejętnościami, zbudować swoją drużynę od podstaw i pokonać szereg słabszych rangą i umiejętnościami drużyn. Na deser gracze otrzymują tryb Risk vs. Reward, który polega na umieszczeniu piłeczki w specyficznym, zazwyczaj mocno osobliwym, miejscu (np. w bunkrze).

Nowa wersja Tiger Woods PGA Tour 07 charakteryzuje się zwiększoną ilością licencjonowanych pól golfowych, spośród których warto wymienić Rivera Country Club, The Falls, The K Club czy The National. Dzięki zaawansowanemu silnikowi graficznemu, wszystkie cechują się uderzającym podobieństwem do pierwowzorów, dobrze znanych miłośnikom sportu z relacji telewizyjnych i satelitarnych. Bezbłędnie rozpoznamy także licencjonowanych golfistów, których jest w sumie 21 – wśród nich figurują takie sławy, jak John Daly czy Annika Sorenstam (oraz oczywiście stara gwardia, znana z poprzednich odsłon, m.in. Tiger Woods, Vijay Singh). Dzięki poprawkom w algorytmach odpowiadających za uderzanie piłeczki, każdy z dostępnych zawodników prezentuje unikalny, wiernie oddany styl gry – zapewnia to maniakom dodatkową porcję wrażeń. Na tor lotu piłeczki wpływa teraz więcej czynników, także uderzenia na krótkim dystansie wymagają większej precyzji i koncentracji. Kolejna odsłona serii wprowadza również znaczące rozszerzenia w systemie kreowania własnego golfisty – dzięki dorzuceniu zupełnie nowej palety stylów i dodatków, pozwala on na jeszcze lepsze utożsamienie się ze swoim cyfrowym odpowiednikiem.

Gdy już nieco podszkolimy nasze umiejętności w trybie single i wygramy wszystko co się da, możemy powalczyć o najwyższe światowe trofea, za pośrednictwem Internetu – w jednej grze standardowo rywalizujemy z maksymalnie trzema zawodnikami (istnieje także specjalny tryb pojedynkowy head-to-head). Ponadto, program jest zintegrowany z serwisami ESPN (usługi ESPN ticker, ESPN Radio i ESPNEWS), dzięki czemu użytkownik automatycznie uzyskuje dostęp do najświeższych wiadomości ze świata sportu.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 161 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Tiger Woods PGA Tour 07

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Tiger Woods PGA Tour 07 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Zalecane:
 • Pentium III 800 MHz
 • 512 MB RAM
 • karta grafiki 32MB (GeForce 2 lub lepsza)
 • 4 GB HDD
 • Windows XP
Microsoft Xbox

Xbox

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
PlayStation Portable

PlayStation Portable

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci
PC
XBOX
PS2
X360
PSP
PS3
Wii