Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPSPPS3WiiX360XBOXPS2
Okładka Tiger Woods PGA Tour 07 (PC)

Tiger Woods PGA Tour 07

Kolejny rok kalendarzowy nie może obejść się bez kolejnej odsłony popularnego golfa, firmowanego przez EA Sports.

Sportowe | golf

Okładka Tiger Woods PGA Tour 07 (PC)

data premiery gry:

22wrz2006

PC XBOX PS2 PSP

17paź2006

X360

14lis2006

PS3

13mar2007

Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kolejny rok kalendarzowy nie może obejść się bez kolejnej odsłony popularnego golfa, firmowanego przez EA Sports. Tiger Woods PGA Tour 07, oprócz standardowych modernizacji sfery audiowizualnej, oferuje także szereg mniej lub bardziej nowatorskich pomysłów, które mają skusić miłośników tego elitarnego sportu do zakupienia następnego odcinka serialu z Tigerem Woodsem w roli głównej.

Gwoździem programu jest tryb umożliwiający rozegranie całego sezonu PGA, na który składają się nie tylko turnieje najwyższego szczebla, ale także regularne treningi na mniejszych obiektach. Zupełną nowością jest opcja rywalizacji zespołowej, w którym możemy sprawdzić umiejętności drużyny gwiazd, prowadzonej przez samego Tigera Woodsa. Zanim jednak rzucimy wyzwanie arcymistrzom, musimy popracować nad własnymi umiejętnościami, zbudować swoją drużynę od podstaw i pokonać szereg słabszych rangą i umiejętnościami drużyn. Na deser gracze otrzymują tryb Risk vs. Reward, który polega na umieszczeniu piłeczki w specyficznym, zazwyczaj mocno osobliwym, miejscu (np. w bunkrze).

Nowa wersja Tiger Woods PGA Tour 07 charakteryzuje się zwiększoną ilością licencjonowanych pól golfowych, spośród których warto wymienić Rivera Country Club, The Falls, The K Club czy The National. Dzięki zaawansowanemu silnikowi graficznemu, wszystkie cechują się uderzającym podobieństwem do pierwowzorów, dobrze znanych miłośnikom sportu z relacji telewizyjnych i satelitarnych. Bezbłędnie rozpoznamy także licencjonowanych golfistów, których jest w sumie 21 – wśród nich figurują takie sławy, jak John Daly czy Annika Sorenstam (oraz oczywiście stara gwardia, znana z poprzednich odsłon, m.in. Tiger Woods, Vijay Singh). Dzięki poprawkom w algorytmach odpowiadających za uderzanie piłeczki, każdy z dostępnych zawodników prezentuje unikalny, wiernie oddany styl gry – zapewnia to maniakom dodatkową porcję wrażeń. Na tor lotu piłeczki wpływa teraz więcej czynników, także uderzenia na krótkim dystansie wymagają większej precyzji i koncentracji. Kolejna odsłona serii wprowadza również znaczące rozszerzenia w systemie kreowania własnego golfisty – dzięki dorzuceniu zupełnie nowej palety stylów i dodatków, pozwala on na jeszcze lepsze utożsamienie się ze swoim cyfrowym odpowiednikiem.

Gdy już nieco podszkolimy nasze umiejętności w trybie single i wygramy wszystko co się da, możemy powalczyć o najwyższe światowe trofea, za pośrednictwem Internetu – w jednej grze standardowo rywalizujemy z maksymalnie trzema zawodnikami (istnieje także specjalny tryb pojedynkowy head-to-head). Ponadto, program jest zintegrowany z serwisami ESPN (usługi ESPN ticker, ESPN Radio i ESPNEWS), dzięki czemu użytkownik automatycznie uzyskuje dostęp do najświeższych wiadomości ze świata sportu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 143 głosów czytelników.

Gry podobne do Tiger Woods PGA Tour 07

Klasyfikacja PEGI Tiger Woods PGA Tour 07

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Tiger Woods PGA Tour 07

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium III 800 MHz
 • 512 MB RAM
 • karta grafiki 32MB (GeForce 2 lub lepsza)
 • 4 GB HDD
 • Windows XP
Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

 • Wykorzystuje:
 • Xbox Live
PlayStation Portable

PlayStation Portable

 • Wykorzystuje:
 • karta pamięci
Wieści ze świata (Final Fantasy Tactics, Wii, PSP Go) 15/06/09

wiadomość15 czerwca 2009

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: 20 milionów Wii w Stanach, Sam i Max w środę na XBLA, żywotność akumulatora PSP Go, Final Fantasy Tactics a PlayStation Network, Tiger Woods PGA Tour żyłą złota dla EA i inne. Zapraszamy do lektury.

Tiger Woods PGA Tour 08 oficjalnie w produkcji
Tiger Woods PGA Tour 08 oficjalnie w produkcji

wiadomość13 kwietnia 2007

Koncern Electronic Arts ujawnił, że jeden z jego oddziałów, zespół EA Tiburon rozpoczął prace nad kolejną odsłoną gry sportowej, sygnowanej nazwiskiem najpopularniejszego golfisty świata. Tym samym pozycja o nazwie Tiger Woods PGA Tour 08 została oficjalnie zapowiedziana.

Electronic Arts zajmuje stanowisko w sprawie płatnych ułatwień

wiadomość14 listopada 2006

Jeden z przedstawicieli koncernu Electronic Arts, niejaki Chip Lange, wypowiedział się w sprawie płatnych ułatwień, jakie ostatnio jego firma zaczęła serwować użytkownikom konsoli Xbox 360.

Tiger Woods jak żywy w grze sygnowanej swoim nazwiskiem
Tiger Woods jak żywy w grze sygnowanej swoim nazwiskiem

wiadomość10 listopada 2006

Twórcy gier starają się uczynić świat w nich przedstawiony jak najbardziej realistycznym. Przejawia się to nie tylko w zaawansowanej sztucznej inteligencji, dopracowanym modelu fizyki, ale również w jakości oprawy graficznej. Dochodzi do tego, że ludzie nie potrafią odróżnić wirtualnego obrazu od rzeczywistości.

Multiplayer w Tiger Woods 07 na Xboxa 360 nie działa

wiadomość25 października 2006

Niestety, wygląda na to, iż firma Electronic Arts po raz kolejny nie „dopieściła” swojego produktu przed wypuszczeniem go na rynek. Mowa o grze dla miłośników golfa - Tiger Woods PGA Tour 07, która owszem umożliwia rozgrywki solowe, jednak wieloosobowe zmagania to już marzenie ściętej głowy.

PC
XBOX
PS2
X360
PSP
PS3
Wii