Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiWii
Okładka Tournament of Legends (Wii)
OkładkaTournament of Legends (Wii)

Tournament of Legends Wii

Tournament of Legends to wyprodukowana przez studio High Voltage Software trójwymiarowa bijatyka, w której na kilkunastu arenach pojedynki toczą postaci znane z mitologii. W trybie dla pojedynczego gracza twórcy wprowadzili wątki fabularne dla każdego z grywalnych bohaterów.

Bijatyki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tournament of Legends Premiera Wii

6lipca2010

producent: High Voltage Software wydawca: SEGA

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Przygotowana przez High Voltage Software gra to jedna z niewielu wydanych na konsole Wii bijatyk 3D. Autorzy zdecydowali się całość umieścić w fantastycznych klimatach i pozwolić graczom wcielić się w najsławniejsze postacie ze światowej mitologii.

Do walki ze sobą na kilkunastu arenach stają potężni wojownicy znani z historii opowiadanych na całym świecie, a więc Minotaur, Walkyria, Gorgona czy choćby Gladiator. Wszyscy bohaterowie uzbrojeni są w charakterystyczny dla siebie oręż oraz dysponują unikalnymi atakami magicznymi.

Autorzy prócz trybu walki dla dwóch osób oraz treningu przygotowali też proste scenariusze dla pojedynczego gracza, w których historia opowiedziana jest za pomocą ręcznie rysowanych obrazków. Każdy z wojowników ma własny, krótki wątek fabularny, który pozwala lepiej zaznajomić się z realiami gry oraz historią "Turnieju Legend".

High Voltage Software dostosowało produkcję do możliwości konsoli Nintendo, wykorzystując dobrodziejstwa specyficznych kontrolerów i czujników ruchu. Dzięki temu walki są zupełnie inne od tych obecnych w bijatykach na pozostałych platformach. Często gracze muszą w czasie starć szybko reagować i wykonywać odpowiednie ruchy, aby uleczyć się, naprawić uszkodzoną zbroję lub uniknąć potężnego ataku magicznego ze strony oponenta. Dla lubiących klasyczne walki autorzy pozostawili też możliwość walki bez tych dodatków, za pomocą klasycznego kontrolera.

Cała produkcja oparta jest na dedykowanym Wii silniku graficznym, który zapewnia Tournament of Legends płynność oraz bogactwo detali. Wszystkie postacie są bardzo dobrze animowane i robią doskonałe wrażenie, podobnie jak spektakularne ataki magiczne oraz efektowna gra światła i cienia na arenach.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 7.6 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Tournament of Legends

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.