Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Aztaka (PC)

Aztaka PC

Aztaka to gra z gatunku action-RPG, wyprodukowana przez niezależne, kanadyjskie studio Citérémis. Osią fabuły jest konflikt pomiędzy azteckimi bogami i ludźmi. Gracz kieruje poczynaniami 17-letniego Huitzilo.

RPG | 2D | indie | RPG akcji

PC Windows
Okładka Aztaka (PC)

producent: Citérémis

wydawca: Citérémis

wydawca PL: Alpha Games

Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

7maja2009

27kwietnia2012

pudełko PL

Aztaka to dwuwymiarowy action-RPG inspirowany wierzeniami Azteków. Za stworzenie gry odpowiedzialne jest niezależne kanadyjskie studio deweloperskie Citérémis, dla którego omawiana produkcja jest debiutanckim projektem.

W świecie Aztaka trwa właśnie wojna pomiędzy Bogami a śmiertelnikami, którzy zapomnieli o swym dziedzictwie i zaczęli czcić fałszywe bóstwa. W chwili obecnej jedyną osobą mogącą ocalić ludzkość przed gniewem azteckich Bogów jest nasz bohater, siedemnastoletni potomek Boga Słońca i ludzkiej kobiety, Huitzilo. Aby zapewnić śmiertelnikom zbawienie musi on przejść Ścieżkę Bogów i odnaleźć siedem kluczy. Na szczęście nasz heros nie jest bezbronny - potrafi świetnie posługiwać się zarówno bronią białą jak i magią. Może również manipulować energią duchową, co nieraz przyda mu się do rozwiązania zagadek lub wyeliminowania przeciwników.

Gra podzielona została na dwadzieścia jeden poziomów. Oprócz wykonywania questów związanych z naszą misją, możemy również zająć się realizowaniem zadań dodatkowych, za które zostajemy nagrodzeni złotem lub cennymi przedmiotami. Warto też odwiedzać sklepy, gdyż w ich ofercie oprócz magicznych mikstur czy pierścieni znajdują się także nowe umiejętności dla naszego bohatera. Oczywiście rozwojem Huitzilo możemy dowolnie pokierować trenując go w różnych dziedzinach, ponadto na skuteczność herosa w walce mają wpływ założone artefakty.

Grafika w Aztaka z pewnością nie powala, jest jednak bardzo klimatyczna, a animacja postaci płynna. Ręcznie rysowane tła są szczegółowe i różnorodne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 136 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Aztaka

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Aztaka

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 5900 lub lepsza)
  • 2.5 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista