Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS2NDSX360Wii
Okładka My Horse and Me 2 (PC)

Kocham Konie 2

My Horse and Me 2

Kontynuacja gry sportowo-symulacyjnej, poświęconej koniom i jeździectwu. Tym razem wcielamy się w postać nastolatki, która marzy o rozpoczęciu kariery zawodowego dżokeja i w tym celu przybywa na farmę swojego wujka, hodującego konie wyścigowe.

Sportowe | TPP | dla dzieci | o koniach | polskie | jeździectwo

Okładka My Horse and Me 2 (PC)

producent: Tate Multimedia

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

data premiery gry:

31paź2008

PC X360 Wii NDS PS2

My Horse and Me 2 to gra poświęcona koniom i jeździectwu. Wcielamy się w rolę nastolatki, która marzy o rozpoczęciu kariery zawodowego dżokeja. W tym celu przyjeżdża na farmę swojego wujka, który hoduje konie wyścigowe.

Niestety okazuje się, że krewny ma poważne problemy finansowe. Gdyby tego było mało, jego konie nie wygrywają żadnych zawodów, a osoby zatrudnione do pomocy przy zwierzętach nie za bardzo znają się na rzeczy. Jedyna szansa na uratowanie stadniny przed upadkiem to główna wygrana w konkursie, który ma odbyć się w Kentucky. Gracz musi stawić czoła temu trudnemu zadaniu. Na początku zabiera się za poprawienie kondycji zwierząt, a po okresie wytężonego treningu, stara się pokonać konkurencję na wyścigu w Kentucky.

My Horse and Me stara się być tytułem realistycznym. Producenci konsultowali się z wybitnymi specjalistami, co zaowocowało licencją TEI, światowej organizacji zrzeszającej jeźdźców. Użytkownik ma możliwość zapoznania się ze wszystkimi aspektami pracy z koniem – opiekuje się nim, karmi, trenuje. W efekcie między graczem a jego podopiecznym rodzi się autentyczna więź, co jest dużym plusem tej gry.

Gracz ma możliwość sprawdzania swoich jeździeckich umiejętności dzięki interesującym mini-grom takim jak skoki czy szukanie wyjścia z labiryntu. Zanim dotrzemy do finałowego konkursu w Kentucky, musimy przebrnąć przez wiele lokalnych imprez, które pomogą nam w nabraniu wprawy.

Gracz ma możliwość „upiększania” swego konia, tak, aby zachwycić bardzo wymagające jury. Sam decyduje także o wyglądzie swojej postaci, między innymi dobierając odpowiednie stroje. W porównaniu z pierwszą częścią gry, My Horse and Me 2 wypada lepiej – fabuła jest bardziej rozbudowana, a animacje są po prostu ciekawsze. Grafika też została ulepszona.

My Horse and Me 2 oferuje dwa tryby rozrywki: singleplayer i multiplayer.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 1002 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Kocham Konie 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Kocham Konie 2

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1.8 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 6.5 GB HDD, Windows XP/Vista

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci 8 MB

PC
X360
Wii
NDS
PS2