Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCNDSWii
Okładka My Horse and Me (PC)
OkładkaMy Horse and Me (PC)

Kocham konie!

My Horse and Me

Gra sportowa z elementami symulatora, w której wcielamy się w postać jeźdźca uczestniczącego wraz ze swym koniem w szeregu zróżnicowanych zmagań i zawodów.

Sportowe | TPP | dla dzieci | o koniach | jeździectwo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kocham konie! Premiera

30lis2007

NDS Wii PC

My Horse And Me jest tytułem, w którym mamy okazję wcielić się w postać jeźdźca uczestniczącego, wraz z wybranym przez siebie koniem, w różnego rodzaju zmaganiach i zawodach. Nie jest to pierwsza próba przygotowania tego typu produkcji. Warto chociażby przywołać przygotowaną głównie z myślą o posiadaczach konsol serię Horsez. Opisywany produkt proponuje jednak bardziej dojrzałe podejście do tematyki jeździectwa, w większym stopniu nawiązując do takich gier jak chociażby Lucinda Green’s Equestrian Challenge (PC, PS2).

Jednym z głównych atutów opisywanej produkcji jest nabyta przez wydawcę ekskluzywna licencja organizacji zajmującej się sportami jeździeckimi. Mowa tu o FEI, czyli International Federation for Equestrian Sports. Jeśli chodzi o oferowane przez grę tryby zabawy, możemy przede wszystkim liczyć na rozbudowane i ciekawie zaprojektowane mistrzostwa. Bierzemy tu udział w różnorakich zawodach, zlokalizowanych zarówno na specjalnie przygotowanych do tego celu arenach, jak i rozgrywanych na otwartej przestrzeni. Ponadto miejsca te znajdują się w różnych zakątkach naszego globu, co wprowadza większą różnorodność do rozgrywki. Gracz może się też jednak zdecydować na przystąpienie do swobodnej przejażdżki, bez konieczności przestrzegania odgórnie ustalonych reguł zachowania.

Duży nacisk położony został na sprawowanie należytej opieki nad koniem. Ponadto gracz może uczestniczyć w niezbyt skomplikowanych mini-grach, pozwalających w jeszcze większym stopniu wyszkolić zwierzę. Nie zapomniano również o możliwości nabywania dodatkowych sprzętów, pozwalających upiększyć jeździecki duet. Bardzo dużą wagę przywiązano do możliwie jak najdokładniejszego ukazania animacji zarówno konia, jak i samego jeźdźca.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 649 głosów czytelników.

Kocham konie! cena w dniu premiery: 79,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Kocham konie!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Kocham konie! Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 3 Ti500 lub lepsza)
  • 2.5 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista
NDS
Wii
PC