Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Jeździectwo

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce jeździectwo ułożone według popularności.

jeździectwo
PC
PC Windows18
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 44 Sony PlayStation 31 Sony PlayStation 25
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita1
Xbox
Microsoft Xbox Series X
Microsoft XBOX ONE2 Microsoft Xbox 3601 Microsoft Xbox2
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch2 Nintendo Wii5 Nintendo DS13
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Kocham konie!
Kocham konie!

Sportowe 30 listopada 2007

Gra sportowa z elementami symulatora, w której wcielamy się w postać jeźdźca uczestniczącego wraz ze swym koniem w szeregu zróżnicowanych zmagań i zawodów. My Horse and Me wyróżnia się spośród większości podobnych produkcji, oferując bardziej dojrzałe podejście do tematyki jeździectwa oraz ekskluzywną licencję organizacji FEI, zajmującej się sportami jeździeckimi. Dzięki temu w grze możemy wziąć udział w całym szeregu zróżnicowanych zawodów, organizowanych na specjalnie przygotowanych arenach w wielu miejscach naszego globu. Możemy jednak skupić się także na swobodnej przejażdżce, bez konieczności przestrzegania ustalonych reguł. Ponadto spory nacisk w grze położony został na konieczność sprawowania należytej opieki nad zwierzęciem. Gracze mogą uczestniczyć w wielu zróżnicowanych minigrach, pozwalających w jeszcze większym stopniu wyszkolić naszego konia. Nie zapomniano także o możliwości nabywania dodatkowego wyposażenia – zarówno dla zwierzęcia, jak i samego jeźdźca.

PCWiiNDS

Kocham Konie 2
Kocham Konie 2

Sportowe 31 października 2008

Kontynuacja gry sportowo-symulacyjnej, poświęconej koniom i jeździectwu. Tym razem wcielamy się w postać nastolatki, która marzy o rozpoczęciu kariery zawodowego dżokeja i w tym celu przybywa na farmę swojego wujka, hodującego konie wyścigowe. Szybko okazuje się jednak, że farma ma problemy finansowe, a zatrudniony tam personel nie bardzo zna się na swoim fachu. Dlatego jedyną szansą na uratowanie stadniny przed upadkiem staje się zwycięstwo w prestiżowym konkursie w Kentucky. My Horse and Me 2, podobnie jak wydany rok wcześniej pierwowzór, stawia przede wszystkim na realizm, oferując ponownie oficjalną licencję światowej organizacji jeździeckiej FEI. Podczas rozgrywki uczestniczymy w szeregu zróżnicowanych minigier, mających na celu doskonalenie umiejętności naszego konia, musimy też dbać o niego i upiększać w taki sposób, aby zachwycić bardzo wymagające jury. Plusem gry jest także spory nacisk, jaki położono na wytworzenie swoistej więzi między jeźdźcem a zwierzęciem.

PCX360PS2WiiNDS

Wicher. Razem jesteśmy wolni
Wicher. Razem jesteśmy wolni

Przygodowe 27 lipca 2017

Przygodowa gra TPP na licencji serii książek autorstwa Caroli Wimmer i ich ekranizacji. Tytuł pozwala na zwiedzenie lokacji znanych z oryginału na grzbiecie tytułowego konia, a w trakcie gry wypełniamy różne zadania oraz dbamy o kondycję wierzchowca.

PC

Barbie Horse Adventures Mystery Ride
Barbie Horse Adventures Mystery Ride

Akcji 12 grudnia 2003

Gra dla najmłodszych dziewczynek z najpopularniejszą na świecie lalką w roli głównej. Wpierw wybieramy własnego kucyka, a następnie tresujemy go i dbamy o jego zdrowie. Gdy opanujemy już umiejętności jeździeckie wyruszamy w świat szukać zagubionego konia imieniem Lucky. Rozgrywka ma postać serii pomysłowych mini gierek.

PC

My Little Riding Champion
My Little Riding Champion

Symulacje 29 listopada 2018

My Little Riding Champion to symulator jeździectwa, który pozwala zaopiekować się końmi, regularnie dbać o ich zdrowie, a także brać udział w różnego rodzaju zawodach. Gracze mogą w siodle swobodnie eksplorować dużą otwartą mapę świata. Gra jest dziełem studia Caipirinha Games.

PCPS4XONESwitch

Moja stadnina: Życie z końmi
Moja stadnina: Życie z końmi

Symulacje 2 sierpnia 2018

Przygodowa gra symulacyjna z elementami zręcznościowymi, w której zajmujemy się podupadłą stadniną. Do naszych zadań należy kompleksowa opieka nad końmi oraz budżetem naszego przedsięwzięcia, a także branie udziału w wyścigach i wyzwaniach jeździeckich.

PCPS4Switch

Barbie Horse Adventures: Riding Camp
Barbie Horse Adventures: Riding Camp

Akcji 21 października 2008

Barbie Horse Adventures: Riding Camp to gra symulacyjno-zręcznościowa, wyprodukowana przez szwedzkie studio Pixel Tales z myślą o młodych miłośniczkach koni i słynnej lalki. Gracz może wcielić się w rolę Barbie, która podczas pobytu na obozie jeździeckim poznaje uroki jazdy konnej i zwiedza okolice.

PCPS2WiiNDS

Horse Racing Manager
Horse Racing Manager

Strategiczne 4 kwietnia 2003

Gra autorstwa ojców serii Cycling Manager, umożliwiająca użytkownikowi wczucie się w klimat wyścigów konnych, nawiązujących m.in. do słynnych gonitw w Ascot, Pardubicach i Warszawie (Służewiec).

PC

Planet Horse
Planet Horse

Towarzyskie 15 lipca 2010

Gra dla fanów jeździectwa, w której oprócz różnych ras koni dosiadamy również zebr oraz jednorożców. Przemierzamy między innymi leśne europejskie trakty oraz rozległe amerykańskie stepy.

PC

Racing Horse Tycoon
Racing Horse Tycoon

Strategiczne 2 marca 2007

Racing Horse Tycoon to adresowana do młodszych odbiorców strategia ekonomiczna z rodzaju tycoon. Gracz wciela się w rolę menedżera wirtualnej stadniny, a do jego obowiązków należy m.in. trening oraz opieka nad końmi, wystawianie najszybszych rumaków w wyścigach, a także rozbudowa dostępnej infrastruktury i umiejętne zarządzanie sprawami finansowymi.

PC

Horse Racing 2016
Horse Racing 2016

Sportowe 21 października 2016

Symulacyjna gra sportowa, stworzona przez niezależny zespół Yash Future Tech Solutions. Do dyspozycji gracza oddano sześciu dżokejów i sześć rumaków – każdy z nich posiada mocne i słabe strony, co wymusza stosowanie odmiennych taktyk. Zabawa polega na uczestnictwie w toczonych na sześciu torach wyścigach – w Horse Racing 2016 akcja prezentowana jest z perspektywy trzeciej osoby, a nam przychodzi wystartować w 55 różnych zawodach, rozgrywanych w trakcie dziesięciu sezonów, których zwieńczeniem jest sezon finałowy. Dostępne warianty wyścigów obejmują takie dyscypliny, jak Time Trial, Normal, Straight, Hurdles oraz Free Rider, natomiast zróżnicowany poziom trudności poszczególnych mistrzostw zapewniają zmienne warunki pogodowe, znajdujące bezpośrednie odzwierciedlenie w sytuacji panującej na torze. W grze zaimplementowano zarówno warianty rozgrywki opracowane z myślą o pojedynczym graczu, jak i rozbudowany tryb multiplayer. O jej mobilnym rodowodzie świadczy przyzwoita, choć niezbyt efektowna oprawa graficzna.

PCPS4XONE

Horse Racing Manager 2
Horse Racing Manager 2

Sportowe 17 listopada 2006

Druga część dość unikatowej gry obrazującej środowisko dżokejów, wyścigów konnych i hodowców tychże zwierząt. Podobnie jak poprzedniczka, pozwala nam na poznanie tego dość hermetycznego światka z trzech perspektyw: właściciela stajni, dżokeja oraz osoby zawodowo trudniącej się zarabianiem pieniędzy na obstawianiu wyścigów.

PC

Pony Friends 2: Kochane kucyki
Pony Friends 2: Kochane kucyki

Symulacje 20 listopada 2009

Gra familijna przeznaczona głównie dla dzieci, w której opiekujemy się małym kucykiem. Wpierw wybieramy naszego podopiecznego spośród dwunastu różnorodnych zwierząt, a następnie wyposażamy go w siodło i inne niezbędne akcesoria. Ważnym aspektem jest również pielęgnacja kucyka. W tym celu prowadzimy własną stajnię, gdzie źrebak może odpocząć, przespać. Jest to również miejsce zabiegów higienicznych.

PCWiiNDS

Winning Post 8 2017
Winning Post 8 2017

Sportowe 2 marca 2017

Kolejna odsłona serii sportowo-symulacyjnej firmy Tecmo Koei, w której możemy wcielić się we właściciela stadniny koni, a naszym zadaniem jest poprowadzenie czworonożnych podopiecznych do największych sukcesów sportowych. Aby to osiągnąć, musimy wynajmować doświadczonych hodowców, trenerów oraz dżokejów, a następnie brać udział w kolejnych gonitwach, rozgrywanych na najważniejszych torach wyścigowych w Japoniii i na całym świecie. W porównaniu do poprzednich części cyklu, w Winning Post 8 2017 pojawia się ponad 300 słynnych koni oraz ich dżokeje, a także setka najsłynniejszych koni historycznych. W grze znajdziemy też nowe postaci bohaterów oraz niedostępne wcześniej zawody. Największą nowość stanowi jednak wprowadzenie tzw. amuletów, czyli specjalnych przedmiotów zapewniających rozmaite bonusy, takie jak zwiększona odporność na choroby, szybszy rozwój trenerów czy dżokejów itp.

PCPS4PS3PSV

Barbie Horse Adventures Wild Horse Rescue
Barbie Horse Adventures Wild Horse Rescue

Akcji 3 listopada 2003

Barbie Horse Adventures Wild Horse Rescue to gra z najpopularniejszą na świecie lalką w roli głównej, kierowana głównie do najmłodszych przedstawicielek płci pięknej.

PS2XBOX

My Riding Stables
My Riding Stables

Zręcznościowe 16 lipca 2006

My Riding Stables to gra przygotowana w głównej mierze z myślą o najmłodszych sympatykach koni. Wcielamy się w postać stajennego, jeźdźca lub instruktora jazdy konnej.

PCNDS

Horse Life
Horse Life

Sportowe 12 października 2007

Gra dla młodszych użytkowników konsoli DS, w której opiekujemy się podarowanym przez dziadka koniem. Uczestniczymy także w turniejach jeździeckich, wygrywając cenne nagrody.

NDS

Tim Stockdale's Riding Star
Tim Stockdale's Riding Star

Sportowe 19 września 2008

Tim Stockdale's Riding Star jest symulatorem najpopularniejszych sportów konnych sygnowanym nazwiskiem znanego angielskiego jeźdźca, który aż przez dwadzieścia lat reprezentował Wielka Brytanię na różnych zawodach hippicznych. Za przygotowanie i wydanie gry odpowiada ta sama firma - Ubisoft.

PCPS2NDS

Horse Life Adventures
Horse Life Adventures

Sportowe 3 listopada 2009

Produkt dla najmłodszych fanek gier komputerowych. Przygarniamy własnego konia, opiekując się zwierzęciem, nabywając nowe elementy wyposażenia i uczestnicząc w zawodach.

WiiNDS

Championship Pony
Championship Pony

Symulacje 20 marca 2008

Gra o charakterze symulacyjnym, dzięki której możemy zaprzyjaźnić się z jednym z wirtualnych kucyków. Uczestniczymy w zawodach jeździeckich, wygrywając cenne nagrody.

NDS

Circus Maximus: Chariot Wars
Circus Maximus: Chariot Wars

Wyścigi 24 lutego 2002

Circus Maximus: Chariot Wars studia Kodiak Interactive to gra akcji, łącząca elementy wyścigów i bijatyki. Twórcy tytułu inspirację czerpali między innymi z filmu Ben-Hur i Gladiator. Fabuła przenosi nas do starożytnego Rzymu, w czasy wielkich igrzysk. Wcielamy się w postać zawodnika startującego w wyścigach rydwanów.

PS2XBOX

Riding Star 3
Riding Star 3

Sportowe 15 października 2007

Riding Star 3 jest, trzecią odsłoną symulacji sportów konnych. Ponadto program wymaga od nas takich czynności, jak czyszczenie koni, ich karmienie i pojenie, a także dbanie o jak najlepsze samopoczucie wierzchowców.

NDS

Bratz Ponyz 2
Bratz Ponyz 2

Zręcznościowe 16 września 2008

Gra opracowana z myślą o małych dziewczynkach. Młode użytkowniczki stają przed okazją wchodzenia w interakcje z kucykami, upiększając wygląd zwierzaków jak również obdarowując je nowymi akcesoriami.

NDS

Chariot Wars
Chariot Wars

Wyścigi prace wstrzymane

Chariot Wars to zręcznościowa gra wyścigowa, w której sterujemy antycznymi rydwanami. Tytuł wyróżnia się mocno rozbudowanym trybem wieloosobowym, w którym może uczestniczyć nawet do 32 graczy. Produkt opracowało mało znane studio Candella Software z Wielkiej Brytanii.

PC