Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Horse Racing Manager 2 (PC)
OkładkaHorse Racing Manager 2 (PC)

Horse Racing Manager 2 PC

Druga część dość unikatowej gry obrazującej środowisko dżokejów, wyścigów konnych i hodowców tychże zwierząt.

Sportowe | ekonomiczne | manager | o koniach | jeździectwo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Horse Racing Manager 2 Premiera PC

17listopada2006

producent: Cyanide Studio wydawca: Micro Application Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Horse Racing Manager 2

Horse Racing Manager

Post-Time

Pro Cycling Manager 2012

Horse Racing Manager 2 to druga część dość unikatowej gry obrazującej środowisko dżokejów, wyścigów konnych i hodowców tychże zwierząt. Podobnie jak poprzedniczka, pozwala nam na poznanie tego dość hermetycznego światka z trzech perspektyw: właściciela stajni, dżokeja oraz osoby zawodowo trudniącej się zarabianiem pieniędzy na obstawianiu wyścigów. W pierwszym przypadku, nasze obowiązki związane są stricte z zarządzaniem i mają na celu odniesienie sukcesu finansowego i prestiżowego (status najlepszego hodowcy). Decydujemy o tym jakie konie kupimy do stadniny, o nabyciu dodatkowych połaci ziemi oraz sposobie wykorzystania tych już posiadanych, o zagospodarowaniu dostępnym zapleczem gospodarczym, jak również o tym jacy dżokeje dosiądą koni w wyścigach, jak będą wyglądały ich wspólne sesje treningowe czy w końcu w jakich zawodach wystartują. Z kolei decydując się na tryb dżokejski interesują nas w zasadzie same wyścigi i jak najlepsze przygotowanie się do nich od strony fizycznej (np. masa ciała) i technicznej (znajomość toru, zachowania się dosiadanego konia itp.). Dążymy tu do zdobycia pozycji jednego z najlepszych i uznanych dżokejów w branży. Trzeci tryb to już w zasadzie czysta kalkulacja. Jako obstawiający musimy na podstawie dostępnych danych statystycznych z danych sezonów (np. dotychczasowe wygrane, przebieg kariery koni i dżokejów, możliwości duetu koń-jeździec w określonych warunkach) decydować na kogo stawiać w kolejnych wyścigach. Trafna analiza z pewnością zapewni szybkie pomnożenie inwestowanej gotówki.

Tytuł ten oferuje graczom trzy podstawowe rodzaje zawodów jeździeckich: flat, obstacle oraz trot, rozgrywanych na autentycznych torach wyścigowych. Poprawiony, względem części pierwszej, silnik graficzny pozwala bez przeszkód dostrzec wszelkie wizualne różnice pomiędzy poszczególnymi końmi (budowa ciała, rozmiar, kolor, maść) oraz osobami które je dosiadają. Nie można też wiele zarzucić przedstawieniu tras, dziennych i nocnych zawodów, warunków atmosferycznych itp. Autorzy dołożyli też wiele starań aby ulepszyć procedury A.I., rozbudować bazę danych programu (całe drzewa genealogiczne poszczególnych koni) oraz rozszerzyć jego możliwości. Mowa tu o interakcji z dżokejami po wyścigach, wszelakiego rodzaju kontuzjach, statystykach i rankingach, interfejsie, czy w końcu opcjach managerskich.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 94 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Horse Racing Manager 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Horse Racing Manager 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta graficzna 64 MB (GeForce3 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows 2000/XP