Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeNDS
Okładka Championship Pony (NDS)

Championship Pony NDS

Gra o charakterze symulacyjnym, dzięki której możemy zaprzyjaźnić się z jednym z wirtualnych kucyków. Uczestniczymy w zawodach jeździeckich, wygrywając cenne nagrody.

Symulacje | hodowlane | o koniach | jeździectwo | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Championship Pony (NDS)

producent: Coyote Console

wydawca: DSI Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

20marca2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Championship Pony jest grą przeznaczoną dla najmłodszych użytkowników konsoli Nintendo DS, oferując możliwość zaopiekowania się wirtualnym zwierzakiem. Zgodnie z tym co może sugerować sam tytuł, są to kucyki. Warto dodać, iż gatunek ten dość licznie reprezentowany jest na konsoli firmy Nintendo. DS doczekał się już bowiem takich tytułów jak Bratz Ponyz, Horsez czy Pony Friends. Za przygotowanie Championship Pony odpowiedzialna jest firma Coyote Console. Miłośnikom zwierząt może ona też być znana dzięki grze Wonderworld Amusement Park.

Zabawę rozpoczyna się od utworzenia postaci jeźdźca, korzystając z wbudowanego kreatora. Kolejnym krokiem jest wybór konia. Dostępne kucyki różnią się między sobą między innymi umaszczeniem, kolorem grzywy czy ogólną sylwetką. Rozgrywka w dużym stopniu opiera się na konieczności przygotowywania posiadanych koników pod kątem brania udziału w zawodach jeździeckich. W tym celu kucyki należy żywić, myć, a także planować intensywne treningi. Zabawa cechuje się jednak niewygórowanym poziomem trudności.

Zawody jeździeckie rozgrywane w sześciu różnych państwach, rozrzuconych po całym globie. Wiele imprez sportowych rozłożonych jest w czasie na trzy dni, w rezultacie czego przystępuje się do wielu różnych typów wyzwań. Lista dostępnych zabaw obejmuje między innymi skoki nad przeszkodami, czy imprezy typu cross country. Wszystkie osiągnięcia gracza są na bieżąco nagradzane. Dotyczy to przede wszystkim wybranego przez siebie konika, albowiem zwiększają się wybrane współczynniki zwierzęcia. Wygrywanie zawodów pozwala ponadto na pozyskanie gotówki. Pieniądze przeznacza się na zakup nowych przedmiotów oraz kucyków. Producent zadbał też o wiele niezobowiązujących mini-gier.

Oprawa wizualna Championship Pony prezentuje zbliżony poziom wykonania do innych gier z tego gatunku. Najdokładniej wykonano modele koników, które są na dodatek szczegółowo animowane. Akcja toczy się w trójwymiarowym środowisku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Championship Pony

Wymagania wiekowe Championship Pony

odpowiednia dla każdego wieku