Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCNDS
Okładka Dogz (2006) (PC)

Dogz (2006)

Dogz to przygotowana przez studio deweloperskie MTO gra symulacyjna z elementami edukacyjnymi, w której gracze mają okazję zatroszczyć się o wirtualnego psa. Do zadań opiekuna należy m.in. zaspokajanie rozmaitych potrzeb zwierzęcia, ale także nauka podstaw tresury.

Symulacje | o psach

Okładka Dogz (2006) (PC)

data premiery gry:

14lis2006

PC

21lis2006

NDS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wydana przez Ubisoft, a stworzona przez ImaginEngine gra Dogz 2006 należy do przeznaczonej raczej dla młodszych osób serii Petz traktującej o zajmowaniu się różnymi zwierzątkami. W jej skład wchodzą produkcje pozwalające opiekować się końmi, kotami, a nawet chomikami. Wśród nich nie mogło zabraknąć najlepszego przyjaciela człowieka – psa.

Dzięki grze Dogz 2006, możemy przygarnąć sobie wirtualnego czworonoga. Do wyboru mamy kilka różnych ras, począwszy od malutkich piesków pokojowych, a na dużych psach skończywszy.

Kiedy z naszym nowym przyjacielem dotrzemy już do domu, zaczyna się prawdziwa zabawa. Posiadanie szczeniaczka to nie tylko przyjemność i zabawa, ale również obowiązki. Musimy zatem dbać o jego czystość, troszczyć się o to, by nie chodził głodny, a kiedy zdarzy mu się narozrabiać, umiejętnie go zdyscyplinować.

Psiaczek, który czuje się kochany, jest pełen życia, pragnie zabawy, a jednocześnie chce odwdzięczyć się za opiekę swojemu właścicielowi. Dzięki temu możemy uczyć go różnorodnych sztuczek takich jak „siad” czy „daj łapkę”. Chwile relaksu i zabawy umilą nam natomiast różne zabawki, które możemy nabyć w pobliskim sklepie zoologicznym.

Pieniądze na wydatki zarabiamy ucząc naszego podopiecznego wykonywania „sztuczek dnia” bądź też startując z naszym pupilem w pokazie talentów. Możemy również wykonywać zdjęcia naszemu pieskowi i publikować je w magazynach albo dzielić się nimi ze znajomymi.

Poza jedzeniem i zabawkami w sklepie znajdziemy również wiele innych przedmiotów. Należą do nich różne rodzaje ubranek dla naszego psiaka, ale również elementy wystroju wnętrz. Wydając na nie pieniądze, możemy stale inwestować nie tylko w wygląd pieska, lecz także w to, jak prezentować się będzie nasze wspólne mieszkanie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 411 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Dogz (2006)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Dogz (2006)

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta graficzna 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 500 MB HDD
  • Windows 2000/XP
Poradniki: Catz (2006) i Dogz (2006)

wiadomość12 lutego 2007

Catz i Dogz należą do serii symulacyjnych gier, które już od kilku lat trafiają na półki sklepów całego świata. Pierwsza z nich umożliwia opiekę nad uroczym małym kociakiem. Kupując drugą możemy stać się właścicielem równie słodkiego psiaka. Jako, że piksele nie uczulają, nie brudzą i nie wymagają obowiązków, trudno o lepszy trening przed prawdziwą puchatą adopcją lub o lepszy środek do uspokojenia dziecka opętanego myślą o włochatej kulce.

Nowe zwierzaki z serii Petz gotowe do przygarnięcia, oczywiście wirtualnego

wiadomość29 listopada 2006

Przedstawiciele korporacji Ubisoft poinformowali, iż na półkach amerykańskich sklepów pojawiły się nowe produkty sygnowane logo Petz. Dogz, Catz, Horsez oraz Hamsterz Life, bo o tych grach właśnie mowa, pozwalają na wirtualną adopcję pociesznego zwierzaka (odpowiednio psa, kota, konia oraz chomika).

Wirtualne psiaki trafiają na PC i NDS
Wirtualne psiaki trafiają na PC i NDS

wiadomość22 listopada 2006

Firma Ubisoft ogłosiła, że gra Dogz jest już dostępna na Nintendo DS i komputery PC. To jeden z najnowszych tytułów z serii Petz. Skierowany jest raczej dla młodszych graczy i pozwala na przygarnięcie wirtualnego psiaka.

PC
NDS