Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePCNDS
Okładka Catz (2006) (PC)
OkładkaCatz (2006) (PC)

Catz (2006)

Catz 2006 jest stworzoną przez studio Imagin Engine i wydaną przez Ubisoft grą symulacyjno-familijną.

Towarzyskie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Catz (2006) Premiera

14lis2006

PC

30lis2006

NDS

Catz 2006 jest stworzoną przez studio Imagin Engine i wydaną przez Ubisoft grą symulacyjno-familijną. Należy ona do stale rozwijanej przez francuskiego wydawcę serii Petz, w skład której wchodzą tytuły, w których zajmujemy się różnorodnymi zwierzętami (psami, końmi, a nawet chomikami). Ta odsłona cyklu pozwala nam zaopiekować się wirtualnymi kociakami.

Małe kotki, które zaadoptujemy i o które będziemy się troszczyć w trakcie rozgrywki, wybieramy na początku spośród kilku ras (dostępna jest między innymi perska, himalajska i egzotyczna Ocicat). Naszym zadaniem jest dbanie o potrzeby podopiecznych, żywienie ich, obdarzanie pieszczotami oraz – coś, bez czego kociak nie jest kociakiem – organizowanie zabaw w domu i ogródku.

Realizmu rozgrywce dodają efekty dźwiękowe w postaci mruczenia i różnego typu miauczenia. Poza tym zwierzaki, które zrobią wszystko, by uczynić swoich właścicieli szczęśliwymi, możemy uczyć różnych sztuczek, a także przebierać i wystawiać w pokazach kociej mody. Wystrojonemu maluchowi robimy zdjęcia, które możemy wysyłać innym graczom za pośrednictwem trybu online.

Nasze wirtualne zwierzątka możemy też rozpieszczać kupując im zabawki i słodycze. Im lepiej wywiązywać będziemy się z codziennych obowiązków, tym większy wybór jedzenia i przedmiotów będziemy mieć w sklepie. W Catz 2006 dostępne są również mini-gierki, przechodzenie których pozwoli nam na zdobywanie dodatkowych akcesoriów.

W grze można przygarnąć tyle kociaków, ile tylko dusza zapragnie – trzeba jednak opiekować się nimi wszystkimi. Warto pamiętać również o tym, że każdy z naszych podopiecznych charakteryzował się będzie odmiennymi upodobaniami i wymagał będzie nieco innego traktowania.

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 347 głosów czytelników.

Catz (2006) cena w dniu premiery: 49,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Catz (2006)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Catz (2006) Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta graficzna 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 500 MB HDD
  • Windows 2000/XP
PC
NDS