Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweNDS
Okładka Riding Star 3 (NDS)

Riding Star 3 NDS

Riding Star 3 jest, trzecią odsłoną symulacji sportów konnych. Ponadto program wymaga od nas takich czynności, jak czyszczenie koni, ich karmienie i pojenie, a także dbanie o jak najlepsze samopoczucie wierzchowców.

Sportowe | o koniach | multiplayer | jeździectwo | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Riding Star 3 (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

15października2007

Riding Star 3 jest, jak sugeruje cyfra w tytule, trzecią odsłoną symulacji sportów konnych. Poprzednie części ukazywały się wyłącznie na platformę PC. Tym razem jednak nowa część trafia także na konsolkę Nintendo DS.

Po wybraniu swojej postaci gracz może nabyć kilka koni. Zwierzęta wymagają oczywiście szczególnej troski i poza zwyczajowym dbaniem o ich odpowiednie samopoczucie i wystawianie do zawodów hippicznych, do naszych obowiązków należeć będzie także szczotkowanie czy karmienie. Konie wymagają ponadto regularnych treningów, a podczas zawodów poza ewentualnymi nagrodami zdobywają także punkty doświadczenia. Twórcy pokusili się również o zbudowanie wirtualnej repliki prawdziwego stadionu, który znajduje się w niemieckim mieście Aachen. Na stadionie tym w 2006 roku rozgrywały się mistrzostwa świata w hippice. Konie mogą wziąć udział w trzech konkurencjach: skokach, ujeżdżaniu oraz ujeżdżaniu konia wojskowego. Wraz z czynionym postępem i zdobywanymi trofeami odblokowujemy dodatkowe akcesoria, w które możemy wyposażyć naszą stajnię.

W grze większość sterowania odbywa się za pomocą stylusa, zaś otoczenie obserwujemy w pełnym 3D. Dla chcących zmierzyć się z konkurencją udostępniono także tryb gry popularnie zwany gorącym krzesłem, polegający na tym, że gracz, który zakończy swoją turę gry, oddaje konsolę koledze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran    

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Gry podobne do Riding Star 3

Klasyfikacja PEGI Riding Star 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.