Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCPS2
Okładka Lucinda Green’s Equestrian Challenge (PC)

Lucinda Green’s Equestrian Challenge

Symulator sportów jeździeckich, za którego opracowaniem stoi studio IR Gurus.

Sportowe

Okładka Lucinda Green’s Equestrian Challenge (PC)

data premiery gry:

12cze2007

PS2 PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Lucinda Green’s Equestrian Challenge to stworzony przez studio IR Gurus przeznaczony dla miłośników sportów jeździeckich symulator, który pozwala nie tylko na udział w zawodach, ale również na szkolenie i pielęgnację własnego wierzchowca. Gra przeznaczona jest na komputery PC oraz konsolę PS2.

Lucinda Green, której nazwiskiem sygnowana jest wspomniana produkcja, to światowej klasy amazonka, sześciokrotna zwyciężczyni prestiżowych zawodów Badminton Horse Trials. Gracze mają okazję poznać się z jej wirtualnym odpowiednikiem zaraz na początku zabawy, ponieważ twórcy uczynili ją nauczającym podstaw rozgrywki mentorem, informującym o zasadach jeździectwa oraz pielęgnacji i treningu koni. Dopiero po zaliczeniu testu praktycznego z wiedzy przekazanej przez Green, gracze mogą wystartować w zawodach, w których oceniany jest nie tylko czas i styl przejazdu, ale również to, jak prezentuje się jeździecki duet.

Rozgrywka została pokazana w pełnym trójwymiarze. Grafika cechuje się prostotą wykonania i małą ilością szczegółów. Dzięki różnym ujęciom kamery nasze zmagania obserwujemy w podobny sposób, jak to ma miejsce w przypadku transmisji telewizyjnych z prawdziwych zawodów jeździeckich.

Twórcy zadbali o to, by gra była odpowiednia dla odbiorców w każdym wieku. Postarano się również, by mogli nią się bawić zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani gracze. Ukłonem dla fanów jeździectwa jest wprowadzenie do rozgrywki odbywających się w Badminton, Burghley, Adelaide oraz Kentucky prawdziwych turniejów, a także znanych z rzeczywistości jeźdźców, takich jak Philip Dutton, Karin Donkers oraz Mary King.

W grze nie zabrakło również możliwości kreowania własnej postaci oraz wyposażania jej w rozmaite akcesoria i odziewania w przeróżne stroje. Podobnym zabiegom upiększającym można poddać również swojego wierzchowca. Warto przy tym dodać, że wraz z postępem rozgrywki odblokowujemy kolejne przedmioty, więc ilość możliwości modyfikacji wyglądu wzrasta.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 246 głosów czytelników.

Gry podobne do Lucinda Green’s Equestrian Challenge

Klasyfikacja PEGI Lucinda Green’s Equestrian Challenge

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Lucinda Green’s Equestrian Challenge

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 800Mhz
  • 256MB RAM
  • karta graficzna kompytybilna z DirectX 9
  • 1.5GB na HDD
Zapowiedziano grę Lucinda Green’s Equestrian Challenge
Zapowiedziano grę Lucinda Green’s Equestrian Challenge

wiadomość30 maja 2007

Firma Empire Interactive ogłosiła, że zawarła umowę z Red Mile Entertainment, na mocy której zajmie się wydaniem gry Lucinda Green’s Equestrian Challenge. Produkcja będzie przeznaczona dla miłośników sportów jeździeckich i pozwoli nie tylko na udział w zawodach, ale również na wyszkolenie i pielęgnację własnego wierzchowca.

PS2
PC