Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2007, 13:56

autor: Metatron

Zapowiedziano grę Lucinda Green’s Equestrian Challenge

Firma Empire Interactive ogłosiła, że zawarła umowę z Red Mile Entertainment, na mocy której zajmie się wydaniem gry Lucinda Green’s Equestrian Challenge. Produkcja będzie przeznaczona dla miłośników sportów jeździeckich i pozwoli nie tylko na udział w zawodach, ale również na wyszkolenie i pielęgnację własnego wierzchowca.

Firma Empire Interactive ogłosiła, że zawarła umowę z Red Mile Entertainment, na mocy której zajmie się wydaniem gry Lucinda Green’s Equestrian Challenge. Produkcja będzie przeznaczona dla miłośników sportów jeździeckich i pozwoli nie tylko na udział w zawodach, ale również na wyszkolenie i pielęgnację własnego wierzchowca. Gra ukaże się pierwszego czerwca w wersji na komputery PC oraz konsolę PS2.

Zapowiedziano grę Lucinda Green’s Equestrian Challenge - ilustracja #1

Lucinda Green, której nazwiskiem sygnowana jest wspomniana produkcja, to światowej klasy amazonka, sześciokrotna zwyciężczyni prestiżowych zawodów Badminton Horse Trials. Gracze będą mieli okazję poznać się z jej wirtualnym odpowiednikiem zaraz na początku rozgrywki, ponieważ twórcy uczynili ją nauczającym podstaw rozgrywki mentorem, informującym o zasadach jeździectwa oraz pielęgnacji i treningu koni. Dopiero po zaliczeniu testu praktycznego z wiedzy przekazanej przez Green, gracze będą mogli wystartować w zawodach, w których oceniany będzie nie tylko czas i styl przejazdu, ale również to, jak prezentuje się jeździecki duet.

Twórcy zadbali o to, by gra była odpowiednia dla odbiorców w każdym wieku. Postarano się również, by mogli nią się bawić zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani gracze. Ukłonem dla fanów jeździectwa było wprowadzenie do rozgrywki odbywających się w Badminton, Burghley, Adelaide oraz Kentucky prawdziwych turniejów, a także znanych z rzeczywistości jeźdźców, takich jak Philip Dutton, Karin Donkers oraz Mary King.

W grze nie zabrakło również możliwości kreowania własnej postaci oraz wyposażania jej w rozmaite akcesoria i odziewania w przeróżne stroje. Podobnym zabiegom upiększającym można poddać również swojego wierzchowca. Warto przy tym dodać, że wraz z postępem rozgrywki odblokowujemy kolejne przedmioty, więc ilość możliwości modyfikacji wyglądu wzrasta.