Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2PSP
Okładka Armored Core: Formula Front (PS2)

Armored Core: Formula Front

Wyjątkowo skomplikowana, jak na konsole, symulacja, w której projektujemy własnego mecha, a następnie rzucamy go w wir walki. Do wykonania jest kilkadziesiąt zróżnicowanych misji. Gra posiada również dość rozbudowany multiplayer.

Akcji | science fiction | mechy i roboty | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka Armored Core: Formula Front (PS2)

data premiery gry:

12gru2004

PS2

12gru2005

PSP

Armored Core: Formula Front łączy w sobie wiele różnych gatunków – skomplikowaną symulację, taktyczną strategię czy też klasyczną strzelankę. Za produkcję omawianej gry odpowiedzialne jest studio From Software, które w przeszłości opracowało również inne tytuły z tej serii.

Opisywana pozycja jest przede wszystkim wyjątkowo skomplikowaną symulacją zachowań mecha, czyli potężnej maszyny złożonej z setek tysięcy różnorakich układów. Przygotowana przez producentów gry kampania singleplayer składa się z kilkudziesięciu rozbudowanych misji zlecanych przez wzajemnie zwalczające się korporacje. Zadania są dość zróżnicowane. W zależności od aktualnej sytuacji trzeba na przykład zniszczyć wrogo nastawione jednostki, czy też zdobyć wyjątkowo cenny artefakt.

Gracz nie musi przystępować do wszystkich misji. Jest to jednak wskazane, gdyż w nagrodę za wykonywanie kolejnych zadań można zdobyć nowe komponenty do mecha bądź też pieniądze, za które zakupi się tego typu przedmioty. Wersja przeznaczona na konsolkę PSP w większym stopniu niż pierwowzór na PS2 koncentruje się na walkach z udziałem innych maszyn. Należy jednak zaznaczyć, iż opcje dotyczące wyglądu czy uzbrojenia mecha w dalszym ciągu odgrywają bardzo istotną rolę. Gracz musi między innymi zwrócić uwagę na wagę zamontowanych ma maszynie przedmiotów. Może się bowiem okazać, iż w wyniku przeciążenia straci ona swoją mobilność, przez co stanie się łatwym celem dla wrogich jednostek.

W przeciwieństwie do japońskiej wersji gry, w której gracz jedynie konstruował kolejne mechy, w zachodniej edycji posiada już nad nimi pełną kontrolę. Formula Front posiada również dość rozbudowany multiplayer dla dwóch osób. Oprawa wizualna opisywanej gry stoi na bardzo wysokim poziomie. Tyczy się to zarówno samego mecha, jak i znajdujących się w okolicy obiektów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 4,3 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Armored Core: Formula Front

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Armored Core: Formula Front

PlayStation Portable

PlayStation Portable

Wykorzystuje: karta pamięci 32 MB

SEGA udostępnia nowe obrazki z gry Armored Core 4
SEGA udostępnia nowe obrazki z gry Armored Core 4

wiadomość9 listopada 2006

Armored Core 4 to kolejna odsłona popularnej serii traktującej o walkach potężnych robotów bojowych – mechów. Będzie to jednocześnie pierwsza część wydana tylko z myślą o konsolach nowej generacji (Xbox 360 i PlayStation 3). SEGA udostępniła kolejne obrazki z nadchodzącej produkcji. Miłośnicy mechów powinni być wniebowzięci.

Ujawniono nowe informacje o grze Armored Core 4, przeznaczonej dla PS3

wiadomość28 października 2006

Toshifuma Nabeshima, główny producent gry Armored Core 4, opisał na łamach japońskiego magazynu Famitsu zasady, na których zostanie oparta rozgrywka sieciowa, będącą częścią wymienionej wyżej pozycji. Odniósł się również do możliwości pada Six Axis.

Armored Core 4 nie będzie tytułem startowym PS3
Armored Core 4 nie będzie tytułem startowym PS3

wiadomość2 października 2006

Na początku sierpnia informowaliśmy Was o ustaleniu przez firmę From Software daty premiery najnowszej części serii Armored Core na listopad tego roku. Termin ten dotyczył Japonii, a na tamtejszym rynku gra miała być jednym z tytułów startowych PLAYSTATION 3. Jak się okazuje, nasi skośnoocy bracia będą musieli poczekać nieco dłużej.

Armored Core 4 na PS3 i X360 zadebiutuje na Zachodzie wiosną Anno Domini 2007
Armored Core 4 na PS3 i X360 zadebiutuje na Zachodzie wiosną Anno Domini 2007

wiadomość22 września 2006

Wielkie roboty, wielkie eksplozje i wielkie futurystyczne przestrzenie zobaczymy w czwartej części popularnego cyklu Armored Core. Jak dotąd odpowiedzialna za AC4 firma From Software ustosunkowywała się wyłącznie do japońskiej premiery omawianej gry akcji, ale teraz developerzy wypowiedzieli się również w kontekście debiutu swojego dzieła poza granicami Kraju Kwitnącej Wiśni.

PSP
PS2