Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 kwietnia 2009, 10:45

autor: Exil

Frictional Games przedstawia pierwszy film z nowej gry

Szwedzka, niezależna firma Frictional Games, odpowiedzialna za cykl mrocznych przygodówek Penumbra, przedstawiła dziś krótki filmik oraz screeny ze swojego najnowszego dzieła. Gra ma być survival-horrorem z widokiem z oczu bohatera, a aktualny tytuł produkcji to Unknown.

Szwedzka, niezależna firma Frictional Games, odpowiedzialna za cykl mrocznych przygodówek Penumbra ,przedstawiła dziś krótki filmik oraz screeny ze swojego najnowszego dzieła. Gra ma być survival-horrorem z widokiem z oczu bohatera, a aktualny tytuł produkcji to Unknown.

Twórcy mają nadzieję „stworzyć grę tak straszną i klimatyczną, jak to tylko jest możliwe” . Pomóc im w tym ma autorski silnik HPL2, którego prezentacja możliwości jest głównym zadaniem trailera. Trzeba jednak przyznać, że to, co w nim pokazano, nie rożni się zbytnio od tego, co mogliśmy zobaczyć w poprzednich produkcjach studia, jak chociażby Penumbra: Requiem.

Możliwości techniczne silnika prezentują się dość okazale. Uwagę przykuwa szczególnie zaprezentowany na początku potencjał drzemiący w fizyce. Rzucone gliniane naczynie roztrzaskuje się w dość realistyczny sposób, a żyrandol trafiany drewnianą skrzynią nie wisi w miejscu, tylko zaczyna się gwałtownie bujać. Pozostała część produkcji to spacer po pomieszczeniu, gdzie głównie zobaczymy grę świateł. Sam film obejrzeć można na popularnym serwisie YouTube, udając się pod ten adres.

Światło dzienne ujrzały również trzy obrazki z gry. Dwa pierwsze to nic innego jak screeny tego, co możemy zobaczyć w filmie, tyle że w wyższej rozdzielczości. Ostatni natomiast przedstawia narzędzie do tworzenia poziomów, które ma być zawarte w finalnej wersji gry.

O samym Unknown można było przeczytać już kilka miesięcy temu. Teraz wiemy już dużo więcej, a zapowiadana data ukazania się produkcji to koniec drugiego kwartału 2010 roku. Jak na razie, gra pojawić ma się jedynie w wersji na komputery osobiste.

Frictional Games przedstawia pierwszy film z nowej gry - ilustracja #1
Frictional Games przedstawia pierwszy film z nowej gry - ilustracja #2
Frictional Games przedstawia pierwszy film z nowej gry - ilustracja #3