Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2008, 11:54

Tajemniczy projekt twórców Penumbry

Firma Frictional Games, twórcy dobrze znanej serii horrorów Penumbra, zapowiedzieli nowy projekt. Jak można było się spodziewać nowe dzieło to kolejny mroczny horror. Niestety nie poznaliśmy jeszcze jego tytułu. Znamy za to kilka ogólnych wytycznych co do charakteru gry oraz pierwsze grafiki przedstawiające stylistykę projektu.

Firma Frictional Games, twórcy dobrze znanej serii horrorów Penumbra zapowiedzieli nowy projekt. Jak można było się spodziewać nowe dzieło to kolejny mroczny horror. Niestety nie poznaliśmy jeszcze jego tytułu. Znamy za to kilka ogólnych wytycznych co do charakteru gry oraz pierwsze grafiki przedstawiające stylistykę projektu.

Tajemniczy projekt twórców Penumbry - ilustracja #1

Zaprezentowane na obrazkach scenerie są niezwykle mroczne i wykręcone, wyglądając jak mieszanka twórczości malarza Hansa Gigera, polskiego twórcy Zdzisława Beksińskiego z dodatkiem ciężkiego klimatu prozy Lovecrafta. Twórcy ujawniając nowe dzieło, nad którym pracują już od jakiegoś czasu, zapewniają, że spełni ono wygórowane oczekiwania fanów, dzięki nowej technologii oraz ciekawym pomysłom. Tych elementów nie brakowało raczej w poprzednich produkcjach ciekawego dewelopera, o czym można się przekonać czytając chociażby naszą recenzję drugiej części gry Penumbra.

Tajemniczy projekt twórców Penumbry - ilustracja #2

Znamy też pewien ogólny zarys fabularny. Akcja gry przeniesie nas do późnego XVIII wieku przedstawiając przerażający stary zamek pełen oczywiście dziwacznych i niepokojących miejsc. Autorzy podkreślają, że dla nich najważniejszy jest odpowiedni klimat (o to możemy być pewni) oraz swoboda jaką otrzyma gracz. Nacisk zostanie więc położony na możliwość wyboru drogi oraz eksploracji tych elementów świata, które dana osoba będzie chciała. Jednocześnie fabuła ma być skomplikowana i wciągająca. Na razie autorzy nie zdradzają więcej szczegółów – można jednak spodziewać się naprawdę przerażającej i nieliniowej przygodówki. Wiadomo, że planowana jest także wersja na system Linux i komputery Mac.

Tajemniczy projekt twórców Penumbry - ilustracja #3