Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2017, 19:37

autor: Vergil

Pathfinder: Kingmaker wylądowało na Kickstarterze

Twórcy interesująco zapowiadającego się RPG-a zatytułowanego Pathfinder: Kingmaker rozpoczęli zbiórkę crowdfundingową w serwisie Kickstarter. Produkcją warto się zainteresować choćby z tego względu, że w jej powstawanie zaangażowany jest Chris Avellone – prawdziwa legenda branży gier wideo.

O Pathfinder: Kingmaker po raz pierwszy usłyszeliśmy w maju. To właśnie wówczas zespół Owlcat Games poinformował, że jego dzieło będzie efektem współpracy, jaką deweloperzy nawiązali z firmą Paizo Publishing oraz Chrisem Avellone'em – branżową legendą, człowiekiem, któremu zawdzięczamy między innymi ostateczny kształt kultowego Planescape Tormenta.

Pathfinder: Kingmaker może tchnąć w gatunek RPG powiew świeżości. - Pathfinder: Kingmaker wylądowało na Kickstarterze - wiadomość - 2017-06-07
Pathfinder: Kingmaker może tchnąć w gatunek RPG powiew świeżości.

Ten ambitny projekt wylądował w serwisie Kickstarterby kampania crowdfundingowa zakończyła się powodzeniem, deweloperzy muszą zebrać niemałą sumę, bo pół miliona dolarów. W chwili, w której są pisane te słowa, licznik wskazuje ponad trzydzieści trzy tysiące dolarów – do zakończenia zbiórki pozostało jednak jeszcze trzydzieści pięć dni, więc sporo może się zmienić.

W swojej kampanii autorzy stawiają na przejrzystość – podzielili się nawet infografiką, dzięki której wspierający projekt mogą się dowiedzieć, jaki procent pozyskanych środków zostanie przeznaczony na konkretne etapy procesu produkcyjnego. Największą część funduszy pochłania: część artystyczna (29%), podczas gdy najmniej – projekty poziomów i prototypy (6%), a także enigmatyczne „Inne” (4%).

Autorzy nie zamierzają wydawać pieniędzy na „głupoty” – w swojej kampanii crowdfundingowej stawiają na przejrzystość.
Autorzy nie zamierzają wydawać pieniędzy na „głupoty” – w swojej kampanii crowdfundingowej stawiają na przejrzystość.

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że będziemy mieli do czynienia z RPG-iem jakich wiele – w toku przygody stawimy czoła ponad stu rodzajom potworów, prowadząc do boju bohaterów reprezentujących siedem ras i ponad dziesięć specjalizacji. W starciach wykorzystamy ponad czterysta umiejętności, pięćset przedmiotów magicznych i trzysta zaklęć. Akcja będzie przy tym prezentowana w rzucie izometrycznym, a całość ma zostać oparta na popularnym systemie RPG Pathfinder Roleplaying Game, będącym swego rodzaju rozszerzoną i zmodyfikowaną wersją systemu Dungeons & Dragons 3.5.

Tym jednak, co wyróżnia opisywaną pozycję na tle innych, podobnych gier, jest... zarządzanie królestwem. W trakcie zabawy podbijemy kolejne regiony krainy, zbudujemy twierdze, miasta i osady oraz podejmiemy rozmaite decyzje odzwierciedlające charakter naszego bohatera.

Jak zatem widać, autorzy mierzą wysoko. Jeśli zbiórka zakończy się powodzeniem, nie pozostanie nam nic innego, jak mieć nadzieję, że uda im się zrealizować wszystkie plany – deweloperzy, którzy maczali palce między innymi przy Etherlords oraz Heroes of Might and Magic V, mogą tchnąć w gatunek RPG powiew świeżości.