Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2017, 09:01

autor: Góral

Fable Fortune - karcianka pojawiła się we wczesnym dostępie

Oparta na cyklu Fable karcianka Fable Fortune ukazała się w ramach wczesnego dostępu na komputerach osobistych i konsoli Xbox One. Za nieukończoną wersję należy zapłacić, ale w sklepie Microsoftu dostępna jest wersja demo.

Zapowiedziana w maju 2016 roku karcianka Fable Fortune zadebiutowała w ramach wczesnego dostępu na komputerach osobistych i konsoli Xbox One. Tytuł możecie nabyć na Steamie w cenie 10,39 euro (około 44 zł) oraz w sklepie Xbox Games. W tym drugim przypadku za 47,99 zł otrzymujecie edycję Xbox Play Anywhere, co oznacza, że dostajecie dwie wersje – na Windowsa 10 i konsolę Xbox One. Są to ceny promocyjne, obowiązujące do końca lipca – później koszt zakupu wzrośnie odpowiednio do 12,99 euro (ok. 55 zł) i 59,99 zł. Co ciekawe, w sklepie Microsoftu dostępne jest także demo produkcji (XOne i Windows 10), więc nawet jeżeli wolicie steamowe wydanie, to warto najpierw sprawdzić próbkę, która z niewiadomych powodów nie jest dostępna na platformie Valve. Warto także wspomnieć, że kupując projekt teraz, nabywacie wersję Founder's Pack, zawierającą:

 1. grę,
 2. 20 pakietów kart,
 3. wyjątkową kartę dla założycieli: Chicken Vengeant,
 4. premiową kartę Fabled: Giant Egg.
Demo Fable Fortune dostępne jest tylko na Xboksie One i Windowsie 10. - Fable Fortune - karcianka pojawiła się we wczesnym dostępie - wiadomość - 2017-07-26
Demo Fable Fortune dostępne jest tylko na Xboksie One i Windowsie 10.

Fable Fortune zdaje się być dość klasyczną karcianką. Gracze wybierają jednego z bohaterów, zapewniających rozmaite zdolności przydające się podczas walki. Rozgrywka polega oczywiście na kolekcjonowaniu kart, z których tworzymy talie używane w trakcie potyczek. Finalna wersja produkcji dostępna będzie za darmo w ramach modelu free-to-play. Nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie pojawi się na rynku, ale jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to powinna ona zadebiutować w przeciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Wymagania sprzętowe

Minimalne (Steam):

 1. Procesor: Intel Core2 Duo 2 GHz
 2. Karta grafiki: Intel 4000 HD
 3. Pamięć: 3 GB RAM
 4. Miejsce na dysku: 3 GB wolnego miejsca
 5. System operacyjny: Windows 7

Minimalne (Windows 10):

 1. Procesor: Intel Core2 Duo 2 GHz
 2. Karta grafiki: Intel 4000HD
 3. DirectX 11
 4. Pamięć: 2 GB RAM
 5. System operacyjny: Windows 10