Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXONEPS4PC
Okładka Gryphon Knight Epic (XONE)
OkładkaGryphon Knight Epic (XONE)

Gryphon Knight Epic

Klasyczny shoot’em up, który zabiera nas w podróż do fantastycznego świata. Na ośmiu zróżnicowanych etapach stawiamy czoła hordom przeciwników – od wrogo nastawionych ludzi, przez mniejsze i większe potwory, skończywszy na potężnych bossach.

Akcji | fantasy | 2D | indie | shoot 'em up

Gryphon Knight Epic Premiera

20sie2015

PC

29mar2016

PS4

30mar2016

XONE

Gry podobne do Gryphon Knight Epic

Guns, Gore & Cannoli 2

Dragon Bros

Guns, Gore & Cannoli

Gryphon Knight Epic jest grą typu shoot'em up, opracowaną przez niezależny zespół Cyber Rhino Studios. Produkcja pojawiła się między innymi na platformie PS4, PC i XONE.

Fabuła

W Gryphon Knight Epic gracz trafia do klasycznego świata fantasy. Głównym bohaterem jest tytułowy rycerz – Sir Oliver. Wydawać by się mogło, że heros ma już za sobą lata świetności – udało mu się bowiem pokonać złego smoka i tym samym uratować królestwo, za co nagrodą było poślubienie pięknej księżniczki. Niestety, sielanka musiała się kiedyś skończyć – pewnego dnia niemal wszyscy jego dawni przyjaciele zwrócili się przeciwko niemu, stanowiąc zagrożenie dla całej krainy. Wierny pozostał mu wyłącznie gryf Aquila, na którego grzbiecie protagonista wyrusza w jeszcze jedną, pełną niebezpieczeństw podróż.

Mechanika

W Gryphon Knight Epic na platformie PS4, PC i XONE akcję oglądamy z boku. Rozgrywka polega na nieustannym podążaniu w prawo przez osiem ręcznie zaprojektowanych etapów oraz na walce z napotkanymi przeciwnikami. Lokacje, jakie odwiedzamy, są zróżnicowane – ich lista obejmuje zarówno malownicze wioski, jak i nadmorskie plaże, podwodne głębiny czy choćby starożytne ruiny. Niezależnie od miejsca, w jakim się znajdujemy, niemal bez przerwy stawiamy czoła hordom oponentów. Na naszej drodze stają różnorodni adwersarze – mowa o wrogo nastawionych ludziach i wszelkiej maści potworach: od gigantycznego krakena i olbrzymie słonie, po ożywione drzewa.

Naszą podstawową bronią są magiczne pociski, którymi strzela uskrzydlony towarzysz. Z czasem jednak otrzymujemy dostęp do potężniejszego uzbrojenia, jakie odbieramy pokonanym bossom (przykładem może być długa kopia, z którą szarżujemy na przeciwników). Starcia z tymi ostatnimi zrealizowano w formie pojedynków, a kluczem do sukcesu jest odpowiedni refleks i odkrycie ich słabych punktów.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarowa oprawa graficzna Gryphon Knight Epic prezentuje się ładnie i estetycznie. Niemała w tym zasługa baśniowej stylistyki, która skutecznie maskuje niedostatki pixel artu. Całości dopełnia klimatyczny soundtrack budzący jednoznacznie skojarzenia z klasycznymi, szesnastobitowymi produkcjami.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Gryphon Knight Epic: Odpowiednia dla każdego wieku.

Gryphon Knight Epic Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 1.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB GeForce 6200 lub lepsza
  • 300 MB HDD
  • Windows XP
PC
XONE
PS4