Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 stycznia 2016, 10:00

Nienawistna ósemka, Excentrycy - weekendowe premiery filmowe

Najbliższy weekend w kinach upłynie pod znakiem jednego filmu. Nienawistna ósemka Quentina Tarantino bez wątpienia przyciągnie przed ekrany rzesze kinomaniaków. Dołączycie?

Nienawistna ósemka

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Ósmy film Quentina Tarantino jest czymś w rodzaju trzeciego odcinka jego historycznej trylogii o zemście. Pierwsze były Bękarty wojny, kilka lat później pojawił się Django, a teraz mamy Nienawistną ósemkę. Rzecz dzieje się po zakończeniu wojny secesyjnej na zasypanych śniegiem pustkowiach stanu Wyoming. „Najgłówniejszym” bohaterem jest łowca nagród zwany Szubienicą, który właśnie transportuje wartą dużo dolarów przestępczynię. Pech chce, że na swojej drodze spotyka obcych, a na dodatek zbliża się śnieżyca zmuszająca dyliżans do przymusowego postoju w górskim schronisku. Osiem wybuchowych postaci, mała powierzchnia, rewolwery, obietnica pieniędzy i niewyparzone gęby – znając kino Tarantino, można się spodziewać dobrej zabawy (recenzje są w dużej mierze pozytywne).

  1. Reżyseria: Quentin Tarantino
  2. Tytuł oryginalny: The Hateful Eight
  3. Grają: Kurt Russell, Samuel L. Jackson, Tim Roth, Jennifer Jason Leigh

Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Kilka lat po wojnie z Anglii do Polski wraca młody jazzman, Fabian. Z Zachodu przywiózł wielką pasję do muzyki, którą pragnie zaszczepić w rodakach. Z grupą tytułowych ekscentryków zakłada swingujący big-band i rusza na podbój scen. Na swojej drodze spotyka piękną i tajemniczą Modestę, która zniewala głosem wszystkich wokół. Zaiskrzyło tak na estradzie, jak i poza nią. Fabian i Modesta wiodą magiczne życie... Ale czy uczucie przetrwa? Film Janusza Majewskiego (weteran polskiego kina, odpowiedzialny m.in. za Zaklęte rewiry i C.K. Dezerterów) jawi się jako się jako sympatyczna, muzyczna komedia obyczajowa pokazująca kawałek historii Polski w lekkiej atmosferze. Na festiwalu w Gdyni zdobył dwie nagrody (Srebrne lwy w konkursie głównym i za rolę Wojciecha Pszoniaka).

  1. Reżyseria: Janusz Majewski
  2. Grają: Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz, Anna Dymna

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Moja miłość (Vincent Cassel we francuskim melodramacie),
  2. Aurora (chilijski dramat opowiadający o walce o pogrzeb dla niechcianego dziecka),
  3. Barbie: Tajne agentki (kolejna przygoda animowanych lalek),
  4. Hokus-pokus, Albercie Albertsonie (norweska animacja dla najmłodszych).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.