Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2016, 09:42

autor: Góral

Darkest Dungeon ukaże się w polskiej wersji językowej

Mroczny, trudny i zapowiadający się na świetną grę dungeon crawler Darkest Dungeon ukaże się w polskiej wersji językowej (napisy). Produkcja zadebiutuje na komputerach PC 19 stycznia, choć można ją nabyć od dłuższego czasu w ramach wczesnego dostępu.

Wielkimi krokami zbliża się premiera jednej z ciekawszych gier niezależnych, a zarazem wielkiej gratki dla miłośników produkcji z gatunku RPG. Rzecz jasna, mowa o Darkest Dungeon, które od blisko roku można nabyć w ramach wczesnej wersji w Steam Early Access (19,99 euro – około 87 zł). Pełne wydanie tytułu studia Red Hook zadebiutuje na komputerach PC 19 stycznia. Wiosną bieżącego roku pojawi się także edycja przeznaczona dla konsol PlayStation 4 i PlayStation Vita, a jeszcze później być może doczekamy się wersji mobilnej. Obecnie Darkest Dungeon oferuje tylko jedną wersję językową – angielską. Jakiś czas temu deweloper deweloper poinformował jednak, że na premierę zostanie przygotowanych kilka dodatkowych lokalizacji (napisy), w tym polska.

Historia Darkest Dungeon zostanie przedstawiona m.in. po polsku. - Darkest Dungeon ukaże się w polskiej wersji językowej - wiadomość - 2016-01-14
Historia Darkest Dungeon zostanie przedstawiona m.in. po polsku.
Darkest Dungeon w skrócie:
  • Gra typu dungeon crawler od studia Red Hook
  • Ukaże się 19 stycznia w pełnej wersji na komputerach PC
  • Produkcja będzie dostępna po polsku (napisy)
  • Wiosną bieżącego roku zadebiutować ma edycja na konsole PlayStation 4 i PlayStation Vita

Darkest Dungeon to dziwna, mroczna i bardzo trudna dwuwymiarowa gra typu dungeon crawler. Podczas zabawy kierujemy grupką śmiałków, przemierzających okolice starej twierdzy. Pełno tam rozmaitych stworów, które pojawiły się w wyniku lekkomyślnego zadzierania z siłami ciemności przez dawnego pana tych ziem.

Akcja produkcji ukazana została w perspektywie 2D, a walka odbywa się w systemie turowym, w którym pierwsze skrzypce gra ustawienie bohaterów. Twórcy zatroszczyli się także o szereg innych mechanik, z których najciekawsza wydaje się psychika podwładnych. W zależności od napotykanych problemów, u naszych podopiecznych narastają różne emocje – od woli walki, aż po strach. Ma to realny wpływ na przebieg rozgrywki, więc podczas zabawy należy uważać nie tylko na przeciwników i pułapki, ale także troszczyć się o zdrowie psychiczne bohaterów.