Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2016, 09:23

Dying Light: The Following - nowy gameplay pokazuje w akcji pojazdy

W sieci pojawił się trwający jedenaście minut zapis rozgrywki z dodatku Dying Light: The Following, który pozwala zobaczyć w akcji pojazdy.

Fani gry Dying Light, z zapartym tchem czekający na premierę dodatku The Following, nie mogą ostatnio narzekać na brak świeżych materiałów. W zeszłym tygodniu opublikowano nowy zwiastun fabularny, a przedwczoraj mogliśmy obejrzeć szesnastominutowy zapis rozgrywki z początkowych fragmentów kampanii. Natomiast teraz serwis Eurogamer wypuścił trwający jedenaście minut filmik, który wreszcie pozwala zobaczyć, jak w akcji prezentować się będą pojazdy, czyli jedna z największych nowości, jakie wprowadzi rozszerzenie.

Przypomnijmy, że dodatek zaoferuje nową mapę, rozmiarami dorównującą tej z podstawowej wersji gry. W przeciwieństwie jednak do Dying Light, które toczyło się na terenie miasta, The Following pozwoli zwiedzać głównie duże otwarte przestrzenie. Aby ułatwić eksplorację, autorzy dodali więc możliwość korzystania z pojazdów typu buggy, które pozwolą w szybkim tempie pokonywać duże dystanse.

Dying Light: The Following - nowy zapis rozgrywki pokazuje w akcji pojazdy - ilustracja #1

Gracze otrzymają możliwość modyfikowania tych pojazdów, poprzez zmianę części na lepsze, wzmacnianie pancerza oraz instalację dodatkowego uzbrojenia, np. kolców na zderzaku, co ułatwi rozjeżdżanie zombiaków. Autorzy przygotowali także ponad pięćdziesiąt skórek na karoserie.

Pojazdy posłużą nie tylko do podróżowania po mapie i eliminowania żywych trupów. W Dying Light: The Following nie zabraknie także zaprojektowanych z myślą o nich misji. Ponadto pojawią się specjalne wyzwania w trybie kooperacyjnym, gdzie będziemy mogli np. rywalizować z przyjaciółmi o to, kto szybciej rozjedzie pięćdziesiąt zombiaków. Nie zabraknie również opcji wzięcia udziału w wyścigach.

Przypomnijmy, że Dying Light: The Following powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox One I PlayStation 4. Rozszerzenie trafi do sprzedaży 9 lutego tego roku. Tego samego dnia premierę mieć będzie tzw. Edycja Rozszerzona Dying Light, zawierająca podstawową wersję wraz ze wszystkimi dodatkami, w tym także The Following.

  1. Graliśmy w Dying Light: The Following - dodatek wielkości podstawowej gry
  2. Recenzja gry Dying Light - poważniejsze, lepsze i ładniejsze Dead Island
  3. Oficjalna strona internetowa gry Dying Light