Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2016, 10:24

Dying Light: The Following - obejrzyj 16 minut zapisu rozgrywki z początku kampanii

Serwis IGN opublikował trwający szesnaście minut zapis rozgrywki z Dying Light: The Following, który pokazuje początkowe fragmenty kampanii tego dodatku.

Już niecały miesiąc dzieli nas od premiery Dying Light: The Following, czyli dużego dodatku fabularnego do zeszłorocznego przeboju polskiego studia Techland. Nic zatem dziwnego, że ostatnio regularnie otrzymujemy nowe materiały z tego rozszerzenia. Najnowszy pochodzi z serwisu IGN, który opublikował trwający szesnaście minut filmik stanowiący zapis początkowych fragmentów kampanii, opatrzony komentarzem jednego z deweloperów.

Dying Light: The Following pozwoli wcielić się w znanego z podstawki bohatera, który spróbuje zbadać prawdziwość pogłosek o mieszkańcach wyspy odpornych na wirus zamieniający ludzi w zombiaki. Zaprowadzi go to w zupełnie nowe miejsca, w sumie składające się na mapę o wielkości porównywalnej do tej z podstawowej wersji gry. Autorzy szacują, że przejście rozszerzenia zajmie przynajmniej dwadzieścia godzin.

Dying Light: The Following - obejrzyj 16 minut zapisu rozgrywki z początku kampanii  - ilustracja #1

W przeciwieństwie do podstawowej wersji, większość akcji Dying Light: The Following będzie się toczyła poza miastem, na dużych otwartych terenach. Ich przemierzanie ułatwi wprowadzenie pojazdów. Jednocześnie autorzy projektują nowe lokacje tak, aby wciąż oferowały masę możliwości wykorzystania umiejętności parkourowych bohatera.

Kampania ma być mocno nieliniowa i większość misji będziemy mogli przejść w dowolnej kolejności, a część z nich kompletnie zignorować. Zadaniem gracza ma być powolne zdobywanie zaufania lokalnych ludzi. Wypełniając misje, pozyskamy ich sympatię i osiąganie jej kolejnych poziomów ma odblokowywać następne fragmenty opowieści. Warto także wspomnieć, że Dying Light: The Following projektowane jest dla weteranów podstawki i zaoferuje nowy ekstremalny poziom trudności nazwany Nightmare, czyli Koszmar.

Przypomnijmy, że Dying Light: The Following zmierza na te same platformy, na które ukazała się podstawowa wersja, czyli pecety oraz konsole Xbox One I PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na 9 lutego tego roku. Tego samego dnia ukaże się tzw. Edycja Rozszerzona Dying Light, zawierająca podstawową wersję wraz ze wszystkimi dodatkami, w tym także The Following.

  1. Graliśmy w Dying Light: The Following - dodatek wielkości podstawowej gry
  2. Recenzja gry Dying Light - poważniejsze, lepsze i ładniejsze Dead Island
  3. Oficjalna strona internetowa gry Dying Light