Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2016, 14:00

autor: Kamil "Norton" Kubiczek

PewDiePie rozszerza pole działania i tworzy nową sieć rozrywkową

PewDiePie podzielił się ze swoimi fanami kilkoma informacjami dotyczącymi jego kolejnego projektu. Będzie to Revelmode, sieć multimedialna zrzeszająca znanych youtuberów, w której tworzone będą różnorodne materiały.

PewDiePie rozszerza pole działania i tworzy nową sieć rozrywkową - ilustracja #1

Płodność twórcza Felixa Kjellberga nie zna granic. Szwed ogłosił wczoraj na swoim kanale (video poniżej) kolejny projekt – Revelmode. Znając więcej szczegółów na temat wspomnianej inicjatywy oraz biorąc pod uwagę ambicję i skuteczność w realizowaniu celów szwedzkiej gwiazdy Youtube’a, można w ciemno zakładać, że po raz kolejny stworzy on niezwykle popularną treść i przy okazji napełni swoją kieszeń kolejnymi zielonymi banknotami.

Revelmode będzie multimedialną siecią zrzeszającą znanych youtuberów, pod której banderą tworzone będą różnorodne gatunkowo materiały (i nie tylko). Na pokładzie znaleźli się między innymi Emma Blackery, Jelly, JackSepticEye czy obecna partnerka Felixa, Marzia. Za miarę popularności wszystkich zaangażowanych do projektu twórców niech posłużą wyliczenia Variety, które szacuje, że suma ich followerów ze wszystkich mediów społecznościowych przekracza 100 milionów. Czy można już powoli przebąkiwać o początkach internetowego imperium?

Jakie będą owoce działalności Revelmode? Rozstrzał gatunkowy jest dość spory – tworzenie gier, animacji, muzyki, projektowanie ubrań, angażowanie się w działalność charytatywną. Wszystko, co jest (cytując samego PewDiePie’a) „awesome”. Revelmode ma zapewnione wsparcie w postaci disneyowskiego Maker Studios, czyli firmy zajmującej się produkcją i promowaniem treści video na youtube, z którym od 2012 roku współpracuje Felix. Warto dodać, że w roku 2014 Maker Studios zostało zakupione właśnie przez korporację Disney za, bagatela, 500 milionów dolarów. Innymi słowy, budżet Revelmode zapewne jest spory.

Na koniec oddajmy głos Szwedowi, który tak oto wypowiada się o swoim najnowszym, internetowym dziecku:

Idea stojąca za Revelmode wyewoluowała z moich własnych doświadczeń, a celem jest zebranie zespołu utalentowanych twórców, wspólna praca i prowadzenie biznesu.