Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2016, 13:30

autor: Michał "Meehow" Jodłowski

Fallout 4 z wizualnie różnymi porami roku dzięki graficznemu modowi

W sieci krąży graficzna modyfikacja do Fallouta 4, nazwana po prostu Fallout 4 Seasons Project, która sprawia, że poszczególne pory roku wyraźne różnią się od siebie pod względem wizualnym.

Fallout 4 Seasons Project wyraźnie urozmaica świat gry. - Fallout 4 z wizualnie różnymi porami roku dzięki graficznemu modowi - wiadomość - 2016-01-14
Fallout 4 Seasons Project wyraźnie urozmaica świat gry.

Mniej więcej w połowie grudnia ubiegłego roku w Internecie pojawiła się modyfikacja graficzna do gry Fallout 4 o nazwie Fallout 4 Seasons Project, której autorką jest użytkowniczka serwisu Nexus Mods o pseudonimie GameDuchess. Jak sama nazwa wskazuje, rzeczony mod sprawia, że poszczególne pory roku w świecie przedstawionym wyraźnie różnią się od siebie pod względem wizualnym. Oczywiście, jak to w życiu bywa, całość nie maluje się tak kolorowo, jak na powyższym obrazku, ponieważ przełączanie między poszczególnymi sezonami odbywa się na razie przez ręczną podmianę plików, a sam graficzny bajer może mniej lub bardziej zredukować liczbę wyświetlanych na ekranie FPS-ów. Autorka zapewnia jednak, że zautomatyzowanie całego procesu to jej aktualny priorytet i ma nadzieję, że odpowiedni skrypt uda się opracować, gdy tylko studio Bethesda wyda obiecany zestaw narzędzi moderskich, Creation Kit. Fallout 4 Seasons Project można pobrać pod tym adresem.

Warto zaznaczyć, że mod jest kompilacją innych modyfikacji, a sama autorka dodatkowo poleca instalację kolejnych (szczególnie More Grass bądź New Landscape Grass), aby maksymalnie upiększyć nieszczególnie zapierającą dech w piersiach grafikę niezmodyfikowanego Fallouta 4.

Na koniec polecamy zapoznanie się z poniższym filmikiem, przedstawiającym Fallout 4 Seasons Project w akcji.