Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2016, 10:45

Nowy patch do Fallouta 4 w drodze - już można wypróbować wersję beta

Bethesda wypuściła wersję beta patcha o numerze 1.3 do gry Fallout 4. Dodaje on nowe opcje graficzne i poprawia sporo błędów, jednak wielu użytkowników narzeka, że łatka znacznie wydłuża czasy ładowania się gier.

Firma Bethesda wypuściła dziś nowy patch do Fallouta 4, który zaktualizuje grę do wersji 1.3 – przynajmniej w momencie, kiedy do graczy trafi jego ostateczna postać. Na razie bowiem łatka znajduje się w fazie beta – chętni mogą ją więc zainstalować, wcześniej jednak radzi się stworzenie zapasowej kopii zapisanych stanów rozgrywki. Aby uzyskać dostęp do najnowszej aktualizacji wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na Falloucie 4 w bibliotece gier na Steamie, wejść w Ustawienia, a następnie Bety, skąd należy wybrać interesującą nas łatkę. Patch nie jest instalowany permanentnie: w każdej chwili możemy zrezygnować z korzystania z niego.

Dzięki nowej łatce Fallout 4 stanie się nieco ładniejszy. - Nowy patch do Fallouta 4 w drodze - już można wypróbować wersję beta - wiadomość - 2016-01-16
Dzięki nowej łatce Fallout 4 stanie się nieco ładniejszy.

Łatka wprowadza szereg pomniejszych usprawnień w rozgrywce, misjach oraz craftingu. Fanów gry jednak najbardziej zainteresują zapewne nowe opcje. Przede wszystkim, pojawiła się możliwość włączenia kolejnych graficznych usprawnień. Wśród nich jest HBAO+, czyli ulepszona okluzja otoczenia, odpowiadająca za cieniowanie powierzchni obiektów, oraz upiększone efekty dokonywanych za pomocą broni palnej zniszczeń. Druga z tych opcji jest dostępna wyłącznie dla posiadaczy kart graficznych firmy NVIDIA. W interfejsie pojawiło się menu pokazujące status poszczególnych mieszkańców naszej osady. Usprawniono też remapping. Dodatkowo patch eliminuje sporo pomniejszych błędów w rozgrywce, m.in. niedziałające napisy czy szwankujący widok z perspektywy trzeciej osoby, a także w niektórych misjach oraz craftingu. Pełną listę poprawek znajdziecie pod tym adresem.

Użytkownicy donoszą, że w niektórych przypadkach nowy patch może powodować wydłużanie się czasu wczytywania gry. - Nowy patch do Fallouta 4 w drodze - już można wypróbować wersję beta - wiadomość - 2016-01-16
Użytkownicy donoszą, że w niektórych przypadkach nowy patch może powodować wydłużanie się czasu wczytywania gry.

Pamiętajcie jednak, że z racji tego, że Bethesda wciąż pracuje nad łatką, niektóre elementy mogą nie działać w prawidłowy sposób. Na oficjalnym forum poświęconym grze już można przeczytać, że u wielu użytkowników aktualizacja znacznie wydłuża czas wczytywania się zapisanych stanów rozgrywki – w niektórych przypadkach aż do kilku minut. Twórcy już zapowiedzieli, że przyjrzą się sprawie.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Fallout 4
  2. Recenzja gry Fallout 4 – Czas apokalipsy
  3. Fallout 4 – poradnik do gry