Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2016, 11:56

Omikron: The Nomad Soul za darmo w hołdzie Davidowi Bowiemu

W hołdzie dla zmarłego 10 stycznia Davida Bowiego firma Square Enix udostępniła za darmo grę Omikron: The Nomad Soul, w której produkcję artysta był mocno zaangażowany. Oferta potrwa do 22 stycznia.

Jeżeli w przeszłości nie mieliście okazji zagrać w Omikron: The Nomad Soul – wydany w 1999 roku specyficzny miks gry przygodowej oraz paru innych gatunków, m.in. bijatyki i FPS-a – Square Enix postanowiło dać Wam taką możliwość kompletnie za darmo. Do 22 stycznia możecie pobrać dzieło Quantic Dream za pośrednictwem sklepu Square Enix bez żadnych opłat.

Pod względem grafiki Omikron zestarzał się bardzo brzydko. Natomiast oprawa audio pozostaje na najwyższym poziomie. - Omikron: The Nomad Soul za darmo w hołdzie Davidowi Bowiemu  - wiadomość - 2016-01-16
Pod względem grafiki Omikron zestarzał się bardzo brzydko. Natomiast oprawa audio pozostaje na najwyższym poziomie.
Omikron: The Nomad Soul za darmo w hołdzie Davidowi Bowiemu  - ilustracja #2

David Bowie był jedną z ikon muzyki popularnej w Wielkiej Brytanii. Karierę zaczął w latach 60. i szybko stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych brytyjskich artystów. Zawdzięczał to m.in. swojej wszechstronności – na przestrzeni kilku dekad wielokrotnie zmieniał swój wizerunek, bawił się także różnymi gatunkami, od rocka po disco. Występował także w filmach, serialach oraz teatrze. Zmarł 10 stycznia tego roku w wyniku choroby nowotworowej, w zaledwie dwa dni po wydaniu albumu Blackstar.

Akcja jest hołdem dla Davida Bowiego. Brytyjski artysta, który zmarł 10 stycznia, był mocno zaangażowany w produkcję gry: przede wszystkim udostępnił na potrzeby ścieżki dźwiękowej kilku utworów ze swojej płyty Hours…, ponadto użyczył głosu i wyglądu dwóm postaciom. Podobno miał także wpływ na przedstawioną historię. Sam tytuł był bardzo innowacyjny jak na swe czasy, co niestety nie przełożyło się na jakość finalnego produktu, który zebrał zaledwie niezłe oceny. Większość recenzentów doceniła prawdziwie żyjące miasto, mechanikę wcielania się w różnych bohaterów oraz dziwaczny klimat, jednak sam pomysł miksu kompletnie różnych gatunków sprawił, że tak naprawdę żaden z nich nie był całkowicie dopracowany. Mimo to Omikron: The Nomad Soul sprzedało się całkiem solidnie (ponad 600 tysięcy kopii), szczególnie zważywszy na fakt, że był to debiutancki projekt Quantic Dream. Gra pojawiła się także na konsoli Dreamcast, gdzie jednak okazała się komercyjnym fiaskiem. Zespół Davida Cage'a stworzył później m.in. Fahrenheit oraz Heavy Rain. Dla Davida Bowiego z kolei była to jedyna próba wejścia w świat interaktywnej rozrywki.

  1. Oficjalna strona internetowa Davida Bowiego
  2. Oficjalna strona internetowa studia Quantic Dream