Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Omikron: The Nomad Soul (PC)

Omikron: The Nomad Soul PC

Utrzymana w realiach science fiction trzecioosobowa gra akcji z elementami RPG, okraszona atrakcyjną ścieżką dźwiękową w wykonaniu samego Davida Bowiego.

RPG | RPG akcji

PC Windows
Okładka Omikron: The Nomad Soul (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2listopada1999

6lipca2000

pudełko PL

„Mam Ci tak wiele do powiedzenia i tak niewiele czasu... Przybywam z równoległego świata. Los mojego świata zależy tylko od Ciebie...” - Tymi słowy rozpoczyna się gra firmy Eidos Interactive „The Nomad Soul”. Nasz dusza w odpowiedzi na tą desperacką prośbę przybysza z zaświatów wkracza do ciemnego, futurystycznego miasta Omikron, w którym wiedzeni nieliniową fabułą musimy przeżyć i rozwiązać nasuwające się tajemnice i zagadki.

Podczas naszej wędrówki po mrocznych ulicach nieznanego miasta musimy przede wszystkim myśleć, łączyć pozornie nie powiązane ze sobą wątki oraz walczyć i nie dać się pokonać przez czyhające wokoło wrogie siły. Ogólnie rzecz biorąc, w grze czekają na nas nieliniowa akcja z niespotykaną głębią i realizmem, strzelanie i walka oparte na technice motion capture, unikalny i niesamowity pomysł „wirtualnej reinkarnacji”, olbrzymia żyjąca przestrzeń, w której rozgrywa się akcja (setki przechodniów, z każdym można porozmawiać, dziesiątki pojazdów, do których można wsiąść), muzyka napisana przez Davida Bowie i Reeves Gabriels, zawiera również 8 utworów z płyty Davida Bowie „Hours” oraz 220 minut dialogów z rozmówcami o naturalnej mimice twarzy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 4 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 237 głosów czytelników.

Gry podobne do Omikron: The Nomad Soul

Wymagania wiekowe Omikron: The Nomad Soul

12+

Wymagania sprzętowe Omikron: The Nomad Soul

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300MHz
  • 64MB RAM
  • akcelerator 3D
Omikron: The Nomad Soul za darmo w hołdzie Davidowi Bowiemu
Omikron: The Nomad Soul za darmo w hołdzie Davidowi Bowiemu

wiadomość16 stycznia 2016

W hołdzie dla zmarłego 10 stycznia Davida Bowiego firma Square Enix udostępniła za darmo grę Omikron: The Nomad Soul, w której produkcję artysta był mocno zaangażowany. Oferta potrwa do 22 stycznia.

Autorzy Fahrenheita mówią o skasowanych projektach i przyszłości studia

wiadomość24 czerwca 2008

Co robią producenci z projektami, które nie podobają się wydawcom? Kasują je i szukają ciekawszych tematów. To właśnie spotkało francuską firmę Quantic Dream, o czym na odbywającej się w Paryżu konferencji poinformował jeden z szefów studia, pan Guillaume de Fondaumiere.

Co robią autorzy Fahrenheit? Co z Infraworld i sequelem Omikron: The Nomad Soul?

wiadomość10 lutego 2006

Czterech spośród siedmiu wybranych autorów, publikujących swoje artykuły na wortalu GRY-OnLine uznało przygodówkę o nazwie Fahrenheit za szczególnie wyróżniającą się grę w minionym roku. Twórcy owej pozycji, czyli pracownicy firmy Quantic Dream, już dziesięć miesięcy temu informowali, że zamierzają zaangażować się w kolejne projekty. Jednakże dotychczasowe plany uległy właśnie pewnym zmianom.

Kontynuacja Omikron: The Nomad Soul i nie tylko

wiadomość10 kwietnia 2005

Dopiero we wrześniu bieżącego roku ma pojawić się gra pt. Indigo Prophecy, znana wcześniej pod nazwą Fahrenheit. Na tym jednak nie kończą się plany ludzi z Quantic Dream, gdyż szykują oni dwa inne elektroniczno-rozrywkowe produkty z myślą o komputerach PC oraz następnej generacji konsol Sony PlayStation i Microsoft Xbox.

Cztery tytuły w Kolekcji Klasyki Komputerowej

wiadomość23 września 2002

Jeszcze w tym tygodniu do sklepów trafią trzy tytuły z serii Kolekcji Klasyki Komputerowej. Codziennie, dzień po dniu, Cenega Poland wypuszczać będzie do sklepów znane hity po znacznie obniżonej cenie.