Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Anachronox (PC)
OkładkaAnachronox (PC)

Anachronox PC

Kolejny projekt zespołu Ion Storm, twórców krytykowanej Daikatany i wspaniałego Deus Ex. Jest to produkcja z gatunku RPG rozgrywająca się w dalekiej przyszłości.

RPG | TPP | science fiction | turowe | humorystyczne | elementy przygodowe | klasyczne RPG

Anachronox Premiera PC

27czerwca2001

pudełko PL

27czerwca2001

producent: Ion Storm wydawca: Square Enix / Eidos wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Anachronox jest kolejną produkcją zespołu Ion Storm, twórców krytykowanej Daikatany i wspaniałego Deus Ex. Jest to gra z gatunku cRPG rozgrywająca się w dalekiej przyszłości. Akcja rozpoczyna się w futurystycznym mieście Anachronox, gdzie poznajemy detektywa Sylvestra „Sly” Boots’a w dość nieprzyjemnych okolicznościach, tzn. lekko poturbowany wylatuje on przez okno własnego biura. Jest to ponaglenie dotyczące niespłaconych długów, które trzeba szybko uregulować.

Od tej chwili gracze przejmują kontrolę nad bohaterem. Początkowo wraz z jego niezastąpioną sekretarką Fatimą Doohan (od swej śmierci biologicznej w wieku 28 lat egzystującej w formie cyfrowej) muszą znaleźć pracę. Jednak z czasem zwykła próba wyplątania się z osobistych kłopotów zamienia się w epicką przygodę, w której Sly stara się dowiedzieć jakie tajemnicze siły próbują zniszczyć istniejący świat i dlaczego chcą to zrobić. Podczas jego podróży przyłączy się do niego wiele interesujących postaci, miedzy innymi: Grumpos Matavastros (były kustosz muzeum MysTech), śmiertelnie niebezpieczny najemnik, pani Stiletto Anyway i Doktor Rho Bowman.

Anachronox wykonany jest całkowicie w trójwymiarowej grafice, za którą odpowiedzialny jest podrasowany engine Quake 2. Całą akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Rozgrywka przypomina tę znaną np. z Final Fantasy 7 tzn. cały czas wszystko toczy się w czasie rzeczywistym (chodzimy po ulicach, rozmawiamy z ludźmi itp.) natomiast walka toczy się w systemie turowym. W każdej chwili, niezależnie od tego z ilu postaci składa się nasza grupa, kontrolować możemy tylko trzy. Jest to bardzo istotne, ponieważ każda postać ma inne: cechy, zdolności, wytrzymałość; używa innego typu broni, co ma bezpośredni wpływ na przebieg walki i fabuły.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 155 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Anachronox: 12+

Anachronox Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 400MHz
  • 128MB RAM
  • akcelerator 3D